Փաշինյանը շատ մարդու չի ընդունում, երբեմն ես էլ եմ ուզում՝ ժամանակ չի լինում, ինձ էլ չի ընդունում. Խաչատրյանը՝ Արցախի նախագահին չընդունելու մասին
30/10/2023 15:56
Արցախի իշխանություն կարող է լինել միայն Արցախում, այլ երկրում, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Աժ պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը։
Նա նշեց, որ այսօր ՀՀ-ում հաստատվել է բռնի տեղահանված 100 հազար արցախցի, և իրենք ամեն ինչ անելու են նրանց սոցիալական, անվտանգային իրավունքներն ապահովելու հարցով.«Ժամանակի ընթացքում քաղաքացիության հարցը կլուծվի։ Արցախի էջը փակված չէ։ Ամեն ինչ անելու ենք, որպեսզի մեր արցախցիների հետ վերադարձի, գույքային իրավունքը պահպանվի։ Մեր քույրերն ու եղբայրներն այնտեղ թողել են մեծ քանակությամբ գույք, տնտեսություն, նրանք իրավունքներ ունեն իրենց տնտեսության նկատմամբ։ Եվ այդ ուղղությամբ միջազգային ասպարեզներում գործընթացներ են տարվելու»։
Հարցին, թե ինչու Նիկոլ Փաշինյանը չի ընդունել Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանին՝ Խաչատրյանը պատասխանեց. «Չեմ կարող ասել։ Նիկոլ Փաշինյանը շատ մարդու չի ընդունում, երբեմն ես էլ եմ ուզում՝ ժամանակ չի լինում, ինձ էլ չի ընդունում երկար ժամանակ, մինչև այդ ժամանակը կգտնվի»։

Пашинян многих не принимает, иногда я тоже хочу, не бывает времени, он и меня не принимает -  Хачатрян о непринятии президента Арцаха
30/10/2023 16:52
Пашинян многих не принимает, иногда я тоже хочу, не бывает времени, он и меня не принимает - Хачатрян о непринятии президента Арцаха
Правительство Арцаха может быть только в Арцахе, а не в другой стране, заявил журналистам депутат НС Армен Хачатрян.
Он отметил, что сегодня в Армении обосновались 100 тысяч вынужденно переселенных арцахцев, и они сделают все, чтобы обеспечить их социальные права и права безопасности: «Со временем вопрос гражданства будет решен. Страница Арцаха не закрыта. Мы сделаем все, чтобы сохранить право на возвращение, право на собственность наших арцахцев. Наши братья и сестры оставили там большое количество собственности и хозяйства, они имеют права на свое хозяйство. И в этом направлении будут осуществляться процессы на международных аренах».
На вопрос, почему Никол Пашинян не принял президента Арцаха Самвела Шахраманяна, Хачатрян ответил: «Не могу сказать. Никол Пашинян многих не принимает, иногда я тоже хочу, не бывает времени, он и меня долго не принимает, пока не найдется время».