Վահագն Խաչատուրյանը Սյունիքի մարզպետարանում արտաքին քաղաքական և ներքաղաքական իրավիճակն է քննարկել
«ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը Սյունիքի մարզ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում Սյունիքի մարզպետարանում խորհրդակցություն է անցկացրել մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանի, մարզային իշխանության ներկայացուցիչների և մարզի ուժային կառույցների ղեկավարների մասնակցությամբ։
Խորհրդակցության ընթացքում մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանը նախագահին է ներկայացրել մարզում իրականացվող տարբեր ծրագրերը, դրանց իրականացման ընթացքը, առաջացած խնդիրները, ընդհանուր իրավիճակը։ Ուժային կառույցների ներկայացուցիչները Հանրապետության նախագահին են զեկուցել օպերատիվ իրավիճակը Սյունիքի մարզում։
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը կարևորել է նման հանդիպումներն ու քննարկումները: «Ցանկանում եմ նաև շնորհակալություն հայտնել բոլորիդ ձեր կատարած աշխատանքի համար, մասնավորապես՝ Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցներին դիմավորելու և նրանց առաջնային խնդիրները համակարգված կերպով լուծելու համար»,- նշել է նախագահը:
Խորհրդակցության ընթացքում նախագահ Խաչատուրյանն անմիջական մթնոլորտում զրուցել է ներկաների հետ, անդրադարձել երկրի արտաքին քաղաքական և ներքաղաքական ընդհանուր իրավիճակին վերաբերող թեմաների»:

Ваагн Хачатурян обсудил внешнюю и внутриполитическую ситуацию в Сюникской областной администрации
«Президент Армении Ваагн Хачатурян в рамках рабочего визита в Сюникскую область провел совещание с участием губернатора области Роберта Гукасяна, представителей областных властей и руководителей силовых структур Сюника.
В ходе совещания губернатор Роберт Гукасян представил Хачатуряну осуществляемые в области различные программы, ход их реализации, возникшие проблемы и общую ситуацию. Представители силовых структур доложили президенту об оперативной ситуации в Сюникской области.
Президент Армении подчеркнул важность таких встреч и обсуждений. «Я также хочу поблагодарить всех вас за проделанную работу, в частности, за прием наших соотечественников, насильственно перемещенных из Нагорного Карабаха, и решение их первоочередных проблем», - отметил президент.
В ходе совещания Хачатурян в непринужденной обстановке побеседовал с присутствующими, затронул темы, связанные с общим внешним и внутриполитическим положением страны.