ԵԽԽՎ համազեկուցողները Երևան և Երասխ կայցելեն
ԵԽԽՎ Հայաստանի պարտավորությունների կատարման մոնիթորինգի գծով համազեկուցողներ Կիմմո Կիլյունենը և Բորիանա Աբերգը նոյեմբերի 6-8-ը փաստահավաք այցով կլինեն Հայաստանում, «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, հայտնել է ԵԽ մամուլի ծառայությունը։
Նշվում է, որ նախատեսված են համազեկուցողների հանդիպումները ՀՀ վարչապետի, արդարադատության և ներքին գործերի նախարարների և ԱԺ պատգամավորների հետ:
Տեղեկացվում է,  որ բանակցություններ են նախատեսվում ՍԴ նախագահի, դատական իշխանության, Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի, ԿԸՀ-ի և ՀՌՀ ներկայացուցիչների հետ։

Содокладчики ПАСЕ посетят Ереван и Ерасх
Содокладчики Парламентской ассамблеи Совета Европы по мониторингу выполнения Арменией обязательств Киммо Кильюнен и Бориана Оберг 6-8 ноября посетят Армению, об этом сообщает пресс-служба Совета Европы..
Отмечается, что запланированы встречи содокладчиков с премьер-министром Армении, министрами юстиции и внутренних дел, депутатами НС.
Запланированы также встречи с председателем Конституционного суда и представителями судебной власти, Антикоррупционного комитета, Центральной избирательной комиссии и Национальной комиссии по телевидению и радио.