Սրանք չեն գիտակցում՝ մի օր իշխանություն չեն լինելու, ուժայիններն իրենց չեն պաշտպանելու․ Տիգրան Աբրահամյան
03/11/2023 17:50
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գել է.
«ԱԳ նախարարն այսօր հայտարարել է, որ Ադրբեջանը ՀՀ տարածքից 200 քառակուսի կմ տարածք պահում է իր վերահսկողության տակ:
Այս հայտարարությունը հատկանշական է նրանով, որ մինչև այս պահը հայաստանյան տարբեր պաշտոնյաներ նշում էին 150 քառակուսի կմ-ի կորստի մասին, ինչը իրական կորուստների մասով կասկածներ էր առաջացնում:
Այս ամենի համատեքստում զավեշտալի է այն հանգամանքը, որ Արցախը հանձնելուց և ՀՀ ինքնիշխան տարածքից 200 քառակուսի կմ զիջողներն այնպիսի ամբարտավան և ինքնավստահ են խոսում տեղի ունեցած ողբերգության մասին, կարծես հերոսություն են արել:
Սրանք դեռ չեն գիտակցում, որ մի օր իրենք իշխանություն չեն լինելու, ուժայիններն իրենց չեն պաշտպանելու, ավելին` դեռ շատերն էլ իրենց շատ ապօրինությունների ու դավաճանությունների մասին ցուցմունքներ են տալու և իրենք հայտնվելու են այնտեղ, որտեղից իրենց հավաքել ու բերել են առաջ` անունն էլ իշխանություն դրել»:

Они не осознают, что однажды не будут у власти, силовики их не защитят - депутат
Секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Тигран Абрамян на своей странице в Facebook написал:
«Сегодня министр иностранных дел заявил, что Азербайджан держит под своим контролем 200 квадратных километров территории Армении.
Это заявление примечательно тем, что до этого момента различные официальные лица Армении упоминали о потере 150 квадратных километров, что вызывало сомнения относительно реальных потерь.
В контексте всего этого нелепым является то обстоятельство, что сдавшие Арцах и уступившие 200 квадратных километров с суверенной территории Республики Армения так высокомерно и самоуверенно говорят о произошедшей трагедии, как будто они совершили геройство.
Они еще не осознают, что однажды они не будут у власти, силовики их не защитят, более того, многие из них будут давать показания о своих многочисленных беззакониях и предательствах и окажутся там, откуда их собрали и привели на передний план, назвав их властью».