Հայաստանը կարողանում է զենք ձեռք բերել անհամեմատ ավելի շատ, քան ձեր կուսակցությունը կերազեր. սովոր էիք,  որ «պիպետկով կաթացնեն» այնքան զենք, ինչքան պետք է. Միրզոյանը`ընդդիմությանը
03/11/2023 11:27
Հայաստանը կարողանում է զենք ձեռք բերել անհամեմատ ավելի շատ, քան ձեր կուսակցությունը կերազեր. սովոր էիք, որ «պիպետկով կաթացնեն» այնքան զենք, ինչքան պետք է. Միրզոյանը`ընդդիմությանը
Հայաստանը կարողանում է զենք ձեռք բերել անհամեմատ ավելի շատ  ու անհամեմատ ավելի շատ երկրներից, քան ձեր քաղաքական կուսակցությունը կհանդգներ կամ կերազեր ամենապայծառ երազում,  այս մասին ԱԺ-ում հայտարարեց  ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը` պատասխանելով «Հայաստան» խմբակցության  պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանի հարցին:
«Սովոր էիք, համակերպված էիք, որ «պիպետկով կաթացնեն» այնքան զենք, ինչքան պետք է ու «չկաթացնեն» այնքան զենք, երբ դրա կարիքը չլինի, որպեսզի այդտեղ էլ Հայաստանը  հաշվարկված կերպով ծնկի բերվի ու գործի դրվեն այլ սցենարներ», - նշեց Միրզոյանը:
Նա վստահեցրեց, թե իրենց իշխանությունը շատ ավելին կարող է անել ու շատ ավելին բերել:
«Խոսքը պաշտպանական զենքերի մասին է, մենք  որևէ հարձակողական նպատակ չունենք, մեր երկրի ինքնիշխան իրավունքն է ձեռք բերել պաշտպանական զինատեսակներ ու մենք շատ ավելին կբերեինք, եթե չլինեին լոգիստիկ  խնդիրներ», - ընդգծեց ԱԳ նախարարը:

Армения способна приобрести гораздо больше оружия, чем могла бы мечтать ваша партия: вы привыкли, чтобы оружие выдавали «по рецепту» - Мирзоян оппозиции
03/11/2023 12:28
Армения способна приобретать оружие гораздо больше и из гораздо большего числа стран, чем ваша политическая партия осмелилась бы или мечтала в своих самых смелых мечтах. Об этом заявил министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян в Национальном Собрании, отвечая на вопрос депутата фракции "Армения" Кристине Варданян.
«Вы привыкли чтобы "по рецепту выдавали" столько оружия, сколько нужно, а не "приобрести" такое количество вооружений, когда в них нет необходимости, чтобы там расчетливо поставить Армению на колени и реализовать другие сценарии", - отметил Мирзоян.
Он заверил, что их правительство может сделать гораздо больше и приобрести гораздо больше.
"Речь идет об оборонительном вооружении, у нас нет никаких наступательных целей, это суверенное право нашей страны на приобретение оборонительного вооружения, и мы бы привезли гораздо больше, если бы не было проблем с логистикой", - подчеркнул глава МИД.