Հայրս երկու անգամ է Բաքվից զանգահարել․ ի՞նչ է պատմում Դավիթ Իշխանյանի որդին. Yerkir.am
Հայրս երկու անգամ է Բաքվից զանգահարել, առանձնակի ոչ մի բան չենք խոսել․ Yerkir.am-ի հետ զրույցում ասել է Ադրբեջանի կողմից գերեվարված Արցախի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Դավիթ Իշխանյանի որդին։
«Տեսակապով չենք խոսել, սովորական հեռախոսազանգ է եղել,  առաջին անգամ հոկտեմբերի 10-ին է զանգահարել, 2-րդ անգամ՝ հոկտեմբերի 13-ին։ Առողջական վիճակը լավ է, մեկ անգամ էլ, իմ տեղեկություններով, Կարմիր խաչից են այցելել հորս (Դավիթ Իշխանյանին)», - ասել է Արմեն Իշխանյանն ու ընդգծել՝ անձամբ իրեն է զանգել և իր հետ է խոսել։
«Ապրումները հեշտ չեն, ծանր են, սպասում ենք», - ասել է Արմեն Իշխանյանն ու խնդրել այլ հարցեր չհնչեցնել։
Հիշեցնենք, որ Դավիթ Իշխանյանը Լեռնային Ղարաբաղի 3 նախկին նախագահների հետ գերեվարվել է հոկտեմբերի սկզբին։ Բաքուն նրան մեղադրում է ահաբեկչության համար։ Իշխանյանը, ինչպես և նախկին նախագահները, 4 ամսով կալանավորվել է։

Yerkir.am: Мой отец дважды звонил из Баку - что рассказывает сын Давида Ишханяна?
Мой отец дважды звонил из Баку, мы не говорили ни о чем конкретном. Об этом в беседе с Yerkir.am сообщил сын председателя НС Республики Арцах Давида Ишханяна, взятого в плен Азербайджаном.
"Мы не разговаривали по видео, это был обычный телефонный звонок, первый раз мы разговаривали 10 октября, второй раз - 13 октября. Состояние его здоровья нормальное, один раз, по моим данным, моего отца (Давида Ишханяна) посетили из Красного Креста", - сказал Армен Ишханян и подчеркнул, что он звонил ему лично и разговаривал с ним.
Испытания тяжелые, нам нелегко, мы ждем», - сказал Армен Ишханян и попросил не задавать других вопросов.
Напомним, Давид Ишханян вместе с тремя бывшими президентами Нагорного Карабаха был взят в плен в начале октября. Баку обвиняет его в терроризме. Ишханяна, как и бывших президентов, задержали на 4 месяца.