Իշխանության հրահանգն է՝ հնարավորինս արագ և ամեն գնով երկարաժամկետ մեկուսացնել Տաթև Արցախին․ Փաստաբան
04/11/2023 13:16
Պարզվում է՝ գործող իշխանությունն այնքան հաստատակամ է Տաթևիկ Վիրաբյանին քաղաքական հետապնդման ենթարկելու իր ցանկության մեջ, որ դեռևս ունենալով շուրջ 20 օր ժամանակ, երեկ դատարանին միջնորդել է երկարաձգել Տաթևի կալանքը, գրել է փաստաբան Արսեն Բաբայանը։
«Ակնհայտ է, որ նախաքննության մարմինը շտապում է կատարել իշխանության հրահանգը: Պարզ է դառնում, որ այդ հրահանգն է՝ հնարավորինս արագ և ամեն գնով երկարաժամկետ մեկուսացնել Տաթև Արցախին:
ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության 6 կին պատգամավոր Տաթև Ացախի համար երաշխավորություններ են տվել: Երկուշաբթի օրը՝ ժամը 17:00-ին, նշանակված է Տաթևի կալանքի երկարաձգման միջնորդության դատական քննությունը, որի ընթացքում միջնորդելու եմ կիրառել երաշխավորություն խափանման միջոցը և նրան ազատ արձակել կալանքից», - գրել է նա:

Власти распорядились как можно скорее и любой ценой изолировать Татев Арцах на длительный срок - Адвокат
04/11/2023 14:01
Оказывается, нынешняя власть настолько решительна в своем желании подвергнуть Татевик Вирабян политическому преследованию, что вчера обратилась в суд с ходатайством о продлении срока содержания Татева под стражей, пишет адвокат Арсен Бабаян.
"Очевидно, что орган предварительного следствия торопится выполнить поручение властей. Становится ясно, что они распорядились как можно скорее и любой ценой изолировать Татев Арцах на длительный срок.
Шесть женщин-депутатов от фракции "Армения" НС поручились за Татев Арцах. В понедельник в 17:00 назначено судебное заседание по ходатайству Татева о продлении срока содержания под стражей, в ходе которого я подам ходатайство об избрании меры пресечения в виде залога и освобождении ее из-под стражи", - написал он.