620 մլն դրամի ֆինանսավորումը հաստատվել է. մետրոպոլիտենի ևս 3 վագոն մի քանի ամսից կսկսի աշխատել (Տեսանյութ)
06/11/2023 11:39
Անցնող շաբաթվա ընթացքում պլանավորածից 58 հազարից ավելի ուղևոր ենք փոխադրել, իսկ դա նշանակում է, որ մետրոպոլիտենը ծանրաբեռնված է աշխատում. քաղաքապետարանի գործակարգավորական նիստի ընթացքում այս մասին հայտարարեց քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
«Ունե՞նք կանգնած վագոններ», - Մետրոպոլիտենի տնօրեն Բաբկեն Սեդրակյանից հետաքրքրվեց Տիգրան Ավինյանը։
«Ունենք, սպասում ենք անվազույգերը լինեն, որպեսզի գիծ դուրս գան», - ասաց տնօրենը։ Նա նշեց, թե կառավարությունից հաստատել են 620 միլիոն դրամ ֆինանսավորումը։
«Բայց էսքանով չպետք է սահմանափակվենք, որովհետև էլի հրատապ ծախսեր ունենք։ Այս 620 մլն-ով մենք 32 անվազույգ և 4 կմ ռելս ենք ձեռք բերում։ մոտ 4 ամսից 3 չաշխատող վագոն կսկսի աշխատել», - ասաց Սեդրակյանը՝ հավելելով, թե 10 հատ չաշխատող վագոն կա։

Одобрено финансирование в размере 620 млн драмов: через несколько месяцев заработают еще 3 вагона метрополитена (Видео)
06/11/2023 12:22
За прошедшую неделю мы перевезли на 58 тысяч пассажиров больше, чем планировалось, а это значит, что метро работает в усиленном режиме, заявил мэр Тигран Авинян.
«Есть ли вагоны, которые стоят?» – спросил Тигран Авинян у директора метрополитена Бабкена Седракяна.
"Есть, ждем, колесных пар, чтобы начали работу", - сказал директор. Он отметил, что правительство утвердило финансирование в размере 620 млн драмов.
«Но нам не следует ограничиваться этим, потому что у нас еще есть неотложные расходы. На эти 620 миллионов мы приобретем 32 колесных пар и 4 км рельсов. Примерно через 4 месяца 3 неработающих вагона начнут работать", - сказал Седракян, добавив, что нерабочих вагонов 10.