Սամվել Շահրամանյանը հանդիպել է «Աջակցություն արցախահայությանը» նորաստեղծ ՀԿ-ի նախաձեռնող խմբի հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Սամվել Շահրամանյանը նոյեմբերի 9-ին հանդիպել է «Աջակցություն արցախահայությանը» նորաստեղծ հասարակական կազմակերպության նախաձեռնող խմբի անդամների հետ, հայտնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից։
«Նախագահը ողջունել է կազմակերպության նպատակը, այն է՝ աջակցել վերջին ռազմական գործողությունների հետևանքով բռնի տեղահանված արցախահայերից առավել խոցելի խմբերին և պատրաստակամություն հայտնել աջակցել հետագա գործունեության ընթացքում:
Սամվել Շահրամանյանը հույս է հայտնել, որ նախաձեռնությունը որոշակիորեն կմեղմի վերջին ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհվածների և ՊԲ ՎՔՆ պահեստի պայթյունի հետևանքով տուժած անձանց, ինչպես նաև անօթևան մնացած այլ կարիքավոր ընտանիքների սոցիալական ծանր վիճակը:
Հանդիպմանը նախագահ Շահրամանյանը պատասխանել է նաև «Աջակցություն Արցախահայությանը» հասարակական կազմակերպության անդամների բարձրացրած հարցերին», - նշված է հաղորդագրության մեջ։

Самвел Шахраманян встретился с членами общественной организации «Поддержка армянства Арцаха»
Президент Республики Арцах Самвел Шахраманян 9 ноября встретился с членами инициативной группы недавно созданной общественной организации «Поддержка армянства Арцаха».Об этом сообщили в Информационном штабе Арцаха.
«Президент приветствовал цель организации, которая заключается в поддержке наиболее уязвимых групп арцахских армян, насильственно перемещенных в результате недавних военных действий, и выразил готовность оказывать поддержку в будущем.
Самвел Шахраманян выразил надежду на то, что инициатива несколько облегчит тяжелое социальное положение семей, в которых есть погибшие во время недавних военных действий, погибшие и получившие ранения в результате взрыва склада с горючим, а также других нуждающихся семей.
На встрече Шахраманян также ответил на вопросы членов общественной организации «Поддержка армянства Арцаха»».