Քիչ առաջ Քննչական կոմիտեից ստացա հարցաքննության կանչվելու մասին ծանուցագիր․ Հայկ Մամիջանյան
Քիչ առաջ ՀՀ քննչական կոմիտեից ստացա հարցաքննության կանչվելու մասին ծանուցագիր` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 330-րդ հոդվածի (Բռնություն գործադրելու հրապարակային կոչերը, բռնությունը հրապարակայնորեն արդարացնելը կամ քարոզելը, ինչպես նաև այդ նպատակով նյութեր կամ առարկաներ տարածելը) 1-ին մասի հատկանիշներով նախաձեռնված քրեական վարույթով»,- հայտնել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը։
«Վարույթի նախաձեռնման հիմքում դրվել է սույն թվականի սեպտեմբերի 12-ին Ազգային Ժողովում իմ տված ճեպազրույցի և ելույթի ժամանակ արտահայտած խոսքերս»,- մանրամասնել է նա:

Айк Мамиджанян: Недавно мне пришла повестка из Следственного комитета о вызове на допрос
Недавно я получил повестку из Следственного комитета Армении о вызове на допрос в рамках уголовного производства, инициированного по части 1 статьи 330 УК Республики Армения (Публичные призывы к совершению насилия, публичное оправдание или пропаганда насилия, а также распространение материалов или предметов для этой цели)»,- заявил руководитель фракции "Честь имею" НС Айк Мамиджанян.
"Возбуждение дела было основано на моих словах, высказанных во время брифинга и выступления в Национальном собрании 12 сентября этого года", - пояснил он.