ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը Դամասկոս այցի ընթացքում քննարկել է տարածաշրջանում առկա իրավիճակը
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Սիրիայի Արաբական Հանրապետության մայրաքաղաք Դամասկոսում։ ՀՀ ԱԺ պատվիրակության կազմում ընդգրկված են պատգամավորներ Ռուստամ Բաքոյանը, Շիրակ Թորոսյանը և Արեն Մկրտչյանը։
«Դամասկոսի Հայաստանի դեսպանատանը Սիրիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Գևորգյանի հետ հանդիպեցինք Սիրիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների և հոգևոր հայրերի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկեցինք տարածաշրջանում առկա իրավիճակը, ինչպես նաև ընդգծեցինք Հայաստանի առջև կանգնած արտաքին և անվտանգային մարտահրավերների հաղթահարման շուրջ բոլորիս ջանքերի մեկտեղման անհրաժեշտությունը։
Դամասկոս այցի ընթացքում նաև նախատեսվում են մի շարք պաշտոնական հանդիպումներ, որոնց մասին կտրամադրվի հավելյալ տեղեկատվություն», - Facebook-ում գրել է ԱԺ փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանը։

В ходе визита в Дамаск делегация НС Армении обсудила текущую ситуацию в регионе
Вице-спикер НС РА Акоп Аршакян находится с рабочим визитом в столице Сирийской Арабской Республики Дамаске.
Об этом на своей странице в «Facebook» написал вице-спикер парламента Армении от правящей партии «Гражданский договор» Акоп Аршакян.
«В ходе визита состоялась встреча с Чрезвычайным и полномочным послом Армении в Сирии Тиграном Геворкяном и представителями армянской общины. В Дамаске запланирован также ряд официальных встреч.
В ходе визита в Сирию мы обсудили текущую ситуацию в регионе, а также подчеркнули необходимость совместных усилий по преодолению внешних вызовов и вызовов безопасности, стоящих перед Арменией», – написал Аршакян.