«Ակադեմիական քաղաքը» ՀՀ կառավարության համար ունի ռազմավարական նշանակություն․ Փաշինյանը՝ գերմանական կազմակերպության ներկայացուցիչներին
13/11/2023 18:30
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է գերմանական Gerkan, Marg and Partners ճարտարապետական կազմակերպության ներկայացուցիչներ Թոբիաս Քայելին և Յոհան Րաբեին, հայտնում են կառավարությունից։
«Հանդիպմանը քննարկվել են Ակադեմիական քաղաքի նախագծման աշխատանքներին վերաբերող հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել Ակադեմիական քաղաքի տարածքներում իրականացված ուսումնասիրություններին, առաջիկայում նախատեսվող քայլերին, մասնավորապես, Ակադեմիական քաղաքի կառուցման մաստեր պլանի մշակմանը, կլաստերների ֆունկցիոնալության ապահովմանը, ենթակառուցվածքներին և այլ հարցերի:
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է Ակադեմիական քաղաքի նախագծի իրականացումն ու ընդգծել, որ այն ՀՀ կառավարության համար ունի ռազմավարական նշանակություն:

Пашинян представителям немецкой организации: «Академгородок» имеет стратегическое значение для правительства Армени
13/11/2023 19:44
Премьер-министр Никол Пашинян принял представителей немецкой архитектурной организации “Gerkan, Marg and Partners” Тобиаса Кайела и Йохана Рабе, сообщили в правительстве.
"Были обсуждены вопросы, связанные с проектированием Академического городка.
Были затронуты проведенные на территориях Академического городка исследования, предстоящие шаги, в частности, разработка генерального плана строительства Академического городка, обеспечение функциональности кластеров, инфраструктурные и другие вопросы.
Премьер-министр Пашинян подчеркнул важность реализации проекта “Академический городок” и подчеркнул, что он имеет стратегическое значение для правительства Республики Армения.