Լևոն Քոչարյանը երդվեց ԱԺ ամբիոնից (Տեսանյութ)
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լևոն Քոչարյանն այսօր ԱԺ ամբիոնից երդվեց բարեխղճորեն կատարել ժողովրդի առջև ունեցած պարտավորությունները։
«Երդվում եմ պահպանել Հայաստանի Սահմանադրությունը, օրենքները, նպաստել ՀՀ ինքիշխանության ու շահերի պաշտպանմանը, անել ամեն ինչ՝ քաղաքացիական համերաշխության, ազգային ու համամարդկային արժեքների պահպանման համար», - նշեց Քոչարյանը։
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդին, հիշեցնենք, Արմեն Չարչյանի՝ մանդատը վայր դնելուց հետո, վերցրեց պատգամավորական մանդատն ու ազատ արձակվեց «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ից։

Левон Кочарян принял присягу с трибуны НС
Депутат от фракции "Армения" Левон Кочарян сегодня с трибуны Национального собрания поклялся добросовестно выполнять свои обязательства перед народом.
«Клянусь соблюдать Конституцию Армении, законы, способствовать защите суверенитета и интересов Республики Армения, делать все в интересах гражданской солидарности, сохранения национальных и общечеловеческих ценностей", - сказал Кочарян.
Сын второго президента Республики Армения Роберта Кочаряна, напомним, после сложения мандата Армена Чарчяна получил депутатский мандат и был освобожден из УИУ "Нубарашен".