Փաշինյանը կպատժի Արփի Դավոյանին․ Oragir.News
ՔՊ վարչության որոշմամբ 2018 թվականի «հեղափոխության» ակտիվ մասնակից, Նիկոլ Փաշինյնաի մոլի աջակից Թաթուլ Ասիլյանը հեռացվել է կուսակցությունից։
Oragir.News-ի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ համաձայն ՔՊ կուսակցության կանոնդադրության, ՔՊ-ին անդամագրվելիս պարտադիր պայման է, որ կուսակցությունից որևէ մեկը երաշխավորի տվյալ անձի համար։ Թաթուլ Ասիլյանի դեպքում երաշխավորը ՔՊ-ական պատգամավոր Արփի Դավոյանն է․ «ՔՊ կուսացության շարքերը համալրելու ժամանակ դիմումի մեջ նշվում է, թե ՔՊ-ից ով է իրեն ներկայացնում, ով է պատասխանատու իր համար։ Թաթուլ Ասիլյանի դեպքում այդ մարդը Արփի Դավոյանն է։ Ինքն է Թաթուլին բերել և ներկայացրել…»:
Oragir.News-ը կապ է հաստատել ՔՊ-ական պատգամավոր Արփի Դեվոյանի հետ, վերջինս ասել է՝ «ես նիստի եմ», ապա անջատել հեռախոսը։

Oragir.News: Пашинян накажет Арпи Давоян
Татул Асилян, активный участник «революции» 2018 года, ярый сторонник Никола Пашинина, был исключен из партии решением правления ГД.
По данным источников Oragir.News, согласно уставу партии ГД, при вступлении в ГД обязательным условием является то, чтобы кто-то из партии поручился за данного человека. В деле Татула Асиляна поручителем является депутат от партии ГД Арпи Давоян. «При пополнении рядов «Гражданского договора» в заявлении указывается, кто из ГД его представляет, кто за него несет ответственность. В случае Татула Асиляна этим человеком является Арпи Давоян. Она сама привела Татула и представила его...».
Oragir.News связалась с депутатом ГД Арпи Давоян, та сказала: «Я на заседании», а затем повесила трубку.
По данным источников Oragir.News, Пашинян в ближайшее время накажет Арпи Давоян.
Арпи Давоян является членом правления ГД и поддержала решение об исключении Татула Асиляна из партии ГД.