Հայաստանը ռեգիոնալ ու աշխարհաքաղաքական տարբեր կենտրոնների բախումների կիզակետում է այս պահին. Տիգրան Աբրահամյան
17/11/2023 12:31
Հայաստանը ռեգիոնալ ու աշխարհաքաղաքական տարբեր կենտրոնների բախումների կիզակետում է այս պահին, այս մասին ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ ասաց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
Դրանում, ըստ նրա, իր գործուն ազդեցությունն ունի հայաստանյան իշխանությունը։
Աբրահամյանի խոսքով՝ այն երկրները, որոնք խնդիր ունեն ՀՀ իշխանության հետ, չպետք է վարեն այնպիսի քաղաքականություն, որի հետևանքով տուժի հայ ժողովուրդը։
«Ունեք խնդիրներ Հայաստանի իշխանության հետ, ձեր խնդիրները լուծեք նրանց հետ, հայ ժողովուրդը չպետք է դառնա ձեր խնդիրների զոհն ու չպետք է դրա ծանր հետևանքները զգա»,- ասաց նա։
Պատգամավորի դիտարկմամբ՝ այն ուղղությունը, որը վերցրել է Հայաստանի իշխանությունը, բերել, հասցրել է այն իրավիճակին, երբ ՀՀ-ն տարբեր կենտրոնների համար դիտարկվում է որպես «պալիգոն»։
«Դրա հետևանքով անընդհատ ունենք լայնամասշտաբ գործողություններ, Հայաստանն անընդհատ ենթարկվում է տարբեր ագրեսիաների, Արցախը մի քանի անգամ ագրեսիաների ենթարկվեց, որի ծանր ու ողբերգական հետևանքը արձանագրվեց սեպտեմբերին»,- ընդգծեց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղարը։

Тигран Абрамян: Армения в настоящее время находится в центре столкновений между различными региональными и геополитическими центрами
17/11/2023 12:44
На данный момент Армения находится в центре столкновений между различными региональными и геополитическими центрами, об этом на брифинге НС заявил секретарь фракции "Честь имею" Тигран Абрамян.
В этом, по его словам, власти Армении имеют свое активное влияние.
По словам Абрамяна, те страны, у которых есть проблемы с властями Армении, не должны проводить такую ​​политику, в результате которой пострадает армянский народ.
"Если у вас проблемы с властями Армении, решайте свои проблемы с ними, армянский народ не должен стать жертвой ваших проблем и не должен ощутить на себе тяжелые последствия всего этого", - сказал он.
По словам депутата, направление, выбранное правительством Армении, привело к тому, что Армения рассматривается как "полигон" для различных центров.
"В результате постоянно проводятся широкомасштабные операции, Армения постоянно подвергается различным агрессиям, Арцах несколько раз подвергался агрессиям, серьезные и трагические последствия которых были зафиксированы в сентябре", - подчеркнул секретарь фракции "Честь имею".