Արագած Ախոյանի ու նրա ընտանիքի դեմ ինչ ասես՝ չսարքեցին, իսկ այսօր վերջինս առողջական խնդիրներ ունենալով՝ գտնվում է կալանավայրում. Աբրահամյան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամ Տիգրան Աբրահամյանը գրել է.
«Իշխանության կեղծ խոստումներն ու սրիկայությունը Արևմուտքում այնքան կլսեն ու կծափահարեն, մինչև սրանք այլևս որևէ մեկին պետք չեն լինի:
Թող իրենք անվերջ խոսեն ժողովրդավարության մասին, մեկն էլ ԱԺ ամբիոնից կոտրտված հայերենով ոստիկանությանն էր գովում` իր անվստահ խոսքն ու շփոթմունքը վկա:
Բայց փաստն այն է, որ կալանավայրերից որը գնում ես` շինծու գործերով նստած մարդիկ են, ովքեր համարձակվել են դեմ գնալ Արցախի հանձնմանը:
«Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկում, մեր գործընկերներ` Ասպրամ Կրպեյանի, Գառնիկ Դանիելյանի և Արման Ղազարյանի հետ տեսակցել ենք քաղաքական հետապնդման ենթարկված քաղաքացիներին, այդ թվում` նախկին պատգամավոր Արագած Ախոյանին:
Արագած Ախոյանի ու նրա ընտանիքի դեմ ինչ ասես՝ չսարքեցին, իսկ այսօր վերջինս առողջական խնդիրներ ունենալով՝ գտնվում է կալանավայրում:

Абрамян: Что только ни делали против Арагаца Ахояна и его семьи, а сегодня он, имея проблемы со здоровьем, находится в УИУ
17/11/2023 19:12
Член фракции НС "Честь имею" Тигран Абрамян пишет:
«На Западе будут слушать и аплодировать ложным обещаниям и подлости властей до тех пор, пока эти никому больше не будут нужны.
Пусть они бесконечно говорят о демократии, один из них с трибуны НС на ломаном армянском хвалил полицию, свидетелем этого стала его неуверенная речь и растерянность.
Но факт в том, что во всех местах заключения – люди сидят по сфабрикованным делам, осмелившиеся выступить против сдачи Арцаха.
В УИУ “Армавир” вместе с нашими коллегами – Аспрам Крпеян, Гарником Даниеляном и Арманом Казаряном, посетили подвергшихся политическим преследованиям граждан, в том числе – бывшего депутата Арагаца Ахояна.
Что только ни делали против Арагаца Ахояна и его семьи, а сегодня он, имея проблемы со здоровьем, находится в УИУ.