Արմեն Գրիգորյանն ու ԵԱՀԿ ԽՎ Ուկրաինայի պատվիրակության ղեկավարը քննարկել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր
20/11/2023 18:01
Նոյեմբերի 20-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԵԱՀԿ ԽՎ Ուկրաինայի պատվիրակության ղեկավար Նիկիտա Ռուսլանովիչին, հայտնում են ՀՀ ԱԽ գրասենյակից։
«Հանդիպմանը կողմերը քննարկել են տարածաշրջանային և արտատարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակն ու ընդգծել կայուն խաղաղություն ունենալու անհրաժեշտությունը: Վերոնշյալի շրջանակներում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է ՀՀ մոտեցումները տարածաշրջանային որոշ խնդիրների շուրջ:
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր»,- նշված է հաղորդագրությունում:

Армен Григорян и глава украинской делегации ПА ОБСЕ обсудили вопросы, представляющие взаимный интерес
20/11/2023 18:36
20 ноября секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян принял в понедельник главу украинской делегации в ПА ОБСЕ Никиту Потураева, сообщает пресс-служба Совбеза Армении.
"На встрече стороны обсудили ситуацию региональной и внерегиональной безопасности и подчеркнули необходимость стабильного мира. В рамках вышеизложенного секретарь Совета безопасности представил подходы Армении к некоторым региональным вопросам.