Միջազգային ոչ մի ճնշում չի կարող ազդել Ադրբեջանի կառավարության վրա․ Ալիև
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հոխորտացել է, թե ոչ մի միջազգային ճնշում իրենց վրա չի կարող ազդեցություն ունենալ։
«Հայաստանն իր ապագան պետք է պլանավորի՝ ելնելով իր ազգային շահերից, ոչ թե ելնելով մեր տարածաշրջանից հեռու գտնվող երկրների նկրտումներից։ Ոչ մի միջազգային ճնշում չի կարող ազդել Ադրբեջանի կառավարության կամքի վրա։ Հայաստանն աշխարհի տարբեր ծայրերում գտնվող իր սփյուռքին օգտագործում է Ադրբեջանի դեմ հարձակումների համար, բայց նրանց գործողություններն արդյունք չեն տա»,- ասել է Ալիևը։
Նա շտապել է նաև հավաստիացնել, թե Ադրբեջանը «պատրաստ է խաղաղության»։
«Բայց այնպիսի խաղաղության, որը հիմնված կլինի երկու երկրների տարածքային ամբողջականության և ինքնիշխանության ճանաչման վրա, այնպիսի խաղաղության, որը հիմնված կլինի ողջախոհության և «պատմական արդարության» վրա»,- ասել է Ալիևը։

Алиев: Никакое международное давление не может повлиять на правительство Азербайджана
Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил, что никакое международное давление не может на них повлиять.
"Армения должна планировать свое будущее, исходя из собственных национальных интересов, а не из амбиций стран, находящихся вдалеке от нашего региона. Никакое международное давление не может повлиять на волю азербайджанского правительства. Армения использует свои диаспоры в разных частях света для нападок на Азербайджан. Но их действия будут безрезультатными», - сказал Алиев.
Он также поспешил заверить, что Азербайджан "готов к миру".
"Но к миру справедливому, основанному на признании территориальной целостности и суверенитета обеих стран. Миру, основанному на здравом смысле и исторической справедливости",- сказал он.