Մոսկվայում ստորգետնյա ենթակառուցվածքների ապամոնտաժման ժամանակ մարդկանց գանգեր ու ոսկորներ են հայտնաբերվել, ենթադրաբար՝ այնտեղ են թաքցվել 90-ականներին
21/11/2023 19:26
Մոսկվայի արևմտյան հատվածում գտնվող ոչ բնակելի շենքի ստորգետնյա ենթակառուցվածքների ապամոնտաժման ժամանակ հայտնաբերվել են մարդկանց կմախքներ` ոսկորներ ու գանգեր, որոնք, նախնական եզրակացության համաձայն, այնտեղ են մնացել 1990-ականներից։ Այդ մասին հայտնել է Մոսկվայի դատախազությունը։
«Մարդկանց ոսկորները, այդ թվում՝ 10 գանգ և առնվազն 10 գանգի բեկորները գտնվել են 3,5 մետր խորության վրա։ Նախնական գնահատականներով՝ մահը գրանցվել է 20-30 տարի առաջ»,- հայտնել են դատախազությունից։

В Москве при работах на подземных коммуникациях нашли черепа и кости людей, по предварительной оценке специалистов, им примерно 20–30 лет
На западе Москвы при раскопках случайно нашли человеческие скелеты, судя по всему, пролежавшие там с 1990-х годов, сообщила столичная прокуратура в Telegram-канале.
Кости нашли накануне днем, во время работ по демонтажу подземных коммуникаций нежилого здания.
"Скелетированные останки, в том числе десять черепов и не менее десяти фрагментов черепов, обнаружены на глубине 3,5 метра. По предварительным данным, давность смерти — около 20-30 лет", — заявили в прокуратуре.