Քրեակատարողական ծառայության պետի առաջին տեղակալն ազատվել է պաշտոնից
Արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանի հրամանով՝ Քրեակատարողական ծառայության պետի առաջին տեղակալ Արտակ Արզումանյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
«Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» օրենքի 9-րդ հոդվածի 8-րդ մասով և հիմք ընդունելով Քրեակատարողական ծառայության պետի առաջին տեղակալ, քրեակատարողական ծառայության պետի պարտականությունները կատարող  Ա. Գրիգորյանի 2023 թվականի նոյեմբերի 22-ի թիվ Ե 40/10-6179 գրությամբ ներկայացված առաջարկությունը, ինչպես նաև Ա. Առուստամյանի դիմումը.
Արտակ Վասիլի Առուստամյանին 2023 թվականի նոյեմբերի 23-ից ազատել Քրեակատարողական ծառայության պետի տեղակալի պաշտոնից:
Քրեակատարողական ծառայության պետի առաջին տեղակալ, քրեակատարողական ծառայության պետի պարտականությունները կատարող Ամբակում Գրիգորյանին՝ ապահովել Արտակ Առուստամյանի հետ Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով վերջնահաշվարկի կատարումը», - նշված է հրամանում։

Первый заместитель начальника Уголовно-исполнительной службы освобожден от занимаемой должности
На основании приказа министра юстиции Григора Минасяна первый заместитель начальника Уголовно-исполнительной службы Артак Арзуманян освобожден от занимаемой должности.
«Руководствуясь статьей 9 части 8 Закона «О государственной службе» и на основании оформленного в виде пиьма предложения первого заместителя начальника Уголовно-исполнительной службы, исполняющего обязанностиначальника Уголовно-исполнительной службы А. Григоряна № Е 40/10-6179 от 22 ноября 2023 года, а также заявление А. Арустамяна: 23 ноября 2023 года Артака Василевича Арустамяна освободить от должности заместителя начальника Уголовно-исполнительной службы