Ադրբեջանի հետ բանակցություններում կան հարցեր, որտեղ միջնորդների առկայությունը պարտադիր է. ԱԳ փոխնախարար
23/11/2023 14:30
Ադրբեջանի հետ բանակցություններում կան հարցեր, որտեղ միջնորդների առկայությունը պարտադիր է, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ ԱԳ փոխնախարար Մնացական Սաֆարյանը։
«Կան հարցեր, որտեղ միջնորդների ներկայությունը շատ կարևոր դեր ունի», - ասաց նա։
Այդ հարցերը, ըստ փոխնախարարի, վերաբերում են Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց իրավունքներին։
«Այստեղ կարևոր է միջազգային մեխանիզմների առկայությունը։ Կան նաև այլ հարցեր, որտեղ երաշխիքները կարևոր են», - ընդգծեց Սաֆարյանը։

Мнацакан Сафарян: В переговорах с Азербайджаном есть вопросы, где присутствие посредников является обязательным
23/11/2023 14:34
В переговорах с Азербайджаном есть вопросы, где присутствие посредников является обязательным, сообщил журналистам заместитель министра иностранных дел Армении Мнацакан Сафарян.
"Есть вопросы, где присутствие посредников играет очень важную роль", - сказал он.
По словам замминистра, эти вопросы касаются прав людей, насильственно переселенных из Нагорного Карабаха.
«Здесь важно наличие международных механизмов. Есть и другие вопросы, где важны гарантии", - подчеркнул Сафарян.