Հայաստանն ու Հնդկաստանը քննարկել են էներգետիկ ոլորտում համագործակցության վերաբերյալ հարցեր
Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը տեսակապով քննարկում է անցկացրել Հնդկաստանի նոր և վերականգնվող էներգիայի նախարար Ռաջ Կումար Սինգհի հետ։
Նախարարը ողջունել է Ռաջ Կումար Սինգհին և ընդգծել, որ հատկապես վերջին շրջանում հայ-հնդկական հարաբերություններն արագ տեմպերով զարգանում են։
Նախարարը կարևորել է նաև օրերս Հայաստանի՝ Միջազգային արևային դաշինքին միանալու փաստը և հույս է հայտնել, որ այդ շրջանակներում ևս հարաբերությունները նույն տեմպով կզարգանան։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են էներգետիկ ոլորտում երկկողմ և բազմակողմ համագործակցության վերաբերյալ հարցեր։
Նախարար Սանոսյանը կարևորել է հնդկական ընկերությունների մասնակցությունը Հայաստանի էներգետիկ ենթակառուցվածքների կառուցման, վերակառուցման, արդիականացման նախագծերում։
Կարևորվել է նաև համապատասխան մասնագիտական խմբերի փոխադարձ այցերը Հայաստան և Հնդկաստան՝ փորձի փոխանակման և կարողությունների զարգացման նպատակով։

Армения и Индия обсудили вопросы сотрудничества в энергетической сфере
Министр территориального управления и инфраструктур Армении Гнел Саносян провел по видеосвязи разговор с министром новых и возобновляемых источников энергии Индии Раджем Кумаром Сингхом.
Министр приветствовал Раджа Кумара Сингха и подчеркнул, что армяно-индийские отношения развиваются довольно быстрыми темпами, особенно в последнее время.
Он отметил важность присоединения Армении к Международному солнечному альянсу и выразил надежду, что и в этих рамках отношения будут развиваться такими же темпами.
В ходе разговора были обсуждены вопросы двустороннего и многостороннего сотрудничества в энергетической сфере.
Министр Саносян особо отметил участие индийских компаний в проектах строительства, реконструкции и модернизации энергетической инфраструктуры Армении.
Была также отмечена важность взаимных визитов соответствующих профессиональных групп в Армению и Индию с целью обмена опытом и развития возможностей.