Նախագահը դասախոսություն է կարդացել ՔԴԵԴ դասընթացի մասնակիցների համար
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը «Հայաստանի մարտահրավերները. Կառավարման արդյունավետություն» խորագրով դասախոսություն է կարդացել Եվրոպական խորհրդի քաղաքական դասընթացների Երևանյան դպրոցի մասնակիցների համար:
Դասախոսության ընթացքում նախագահն անդրադարձել է հայաստանյան պետական կառավարման համակարգի ձևավորման դրվագներին, առանձնացրել նախկին և ներկա մարտահրավերներն ու անդրադարձել դրանց հաղթահարման ուղիներին:
Դասախոսության ավարտին նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն անմիջական մթնոլորտում պատասխանել է դասընթացի մասնակիցների հարցերին:

Президент прочитал лекцию участникам Ереванской школы политических курсов
Президент Республики Ваагн Хачатурян прочитал лекцию участникам образовательной программы Совета Европы «Ереванская школа политических курсов» на тему «Вызовы Армении: Эффективность управления».
В ходе лекции президент коснулся аспектов формирования системы государственного управления Армении, выделил с какими вызовами столкнулась и сталкивается страна, коснулся путей их преодоления.
В конце лекции Ваагн Хачатурян побеседовал с присутствующими в непосредственной атмосфере и ответил на волнующие их вопросы.