ՀՀԿ-ն ու ՀՅԴ-ն ամեն ինչ անեն, իսկ դուք խորհրդարանական ընդդիմությանը վարկաբեկելով իշխանության գա՞ք. Շարմազանով
27/11/2023 15:28
ՀՀԿ ԳՄ անդամ Էդուարդ Շարմազանովը գրում է․ «Պայքարեք նիկոլիզմի, այլ ոչ թե խորհրդարանական ընդդիմության դեմ։
Տրամաբանական չէ, երբ Նիկոլ Փաշինյանին ազգային աղետ համարող որոշ ընդդիմադիր գործիչներ հրապարակավ «քար են նետում» խորհրդարանական ընդդիմության վրա։ Սրտացավ ընդդիմադիրը ոչ թե հրապարակավ պետք է մեղադրի իր խորհրդարանական գործընկերներին, այլ հանդիպի հետներն ու առաջարկի ավելի արդյունավետ գործելու ծրագիրը։ Հակառակ դեպքում տպավորություն է ստեղծվում, թե այս ամենն արվում է ապագայում ընդամենը մանդատ ունենալու համար։
Սա է նաեւ պատճառներից մեկը, որ նիկոլիզմը դեռ գոյություն ունի։
Ո՞ր արտախորհրդարանական ընդդիմադիրի ձեռքն է բռնել խորհրդարանական ընդդիմությունը, դե գնացեք փողոց, գրավեք, ակցիա արեք, Նիկոլին հանեք… Խորհրդարանական ընդդիմությու՞նն է խանգարում։
Իսկ եթե կարծում եք՝ ամեն ինչ ՀՀԿ-ն ու ՀՅԴ-ն պետք է անեն, դուք էլ խորհրդարանական ընդդիմությանը վարկաբեկելով «սպիտակ ձեռնոցով» գալու եք՝ բարեւ ձեզ։ Հիմա էլ արտահերթ ընտրությունների մասին են շատերը երազում։ Պատրանք է կարծել, որ ընտրություններով Հայաստանում կարող է իշխանություն փոխվել։ Երեւանի ավագանու ընտրությունը ձեզ օրինակ։
Լուծումը՝ համախմբումն է, հանրային մեծ ճնշման ապահովումն ու խորհրդարանում նոր վարչապետի ընտրությունը։

Шармазанов: РПА и АРФД должны сделать все, а вы придете к власти, дискредитируя парламентскую оппозицию?
27/11/2023 16:51
Член Верховного органа РПА Эдуард Шармазанов пишет: «Вам следует бороться с николизмом, а не с парламентской оппозицией.
Нелогично, когда некоторые оппозиционеры, считающие Никола Пашиняна национальной катастрофой, публично «кидают камни» в сторону парламентской оппозици. Убитый горем оппозиционер не должен публично обвинять своих коллег в парламенте, а должен встретиться с ними и предложить более эффективный план действий. В противном случае создается впечатление, что все это делается лишь для того, чтобы получить мандат в будущем.
Это также одна из причин, почему николизм до сих пор существует.
Какой внепарламентский оппозиционер держит за руки парламентскую оппозицию? Ну, выходите на улицы, занимайте площади, проводите акции, убирайте Никола... Парламентская оппозиция мешает?
Но если вы считаете, что все должны сделать РПА и АРФД, а вы, дискредитируя парламентскую оппозицию, придете к власти в "белых перчатках", ну, здрасьте вам. Даже сейчас многие мечтают о досрочных выборах. Думать, что власть в Армении может измениться путем выборов, - это иллюзия. Выборы в Совет старейшин Еревана должны стать для вас примером.
Решение - консолидация, обеспечение большого общественного давления. Все остальное - утопия», - отметил Шармазанов.