Մանվել Գրիգորյանից հօգուտ ՀՀ պետական բյուջեի կբռնագանձվի շուրջ 1 միլիարդ 800 միլիոն դրամ, 8 ավտոմեքենա
27/11/2023 16:26
Երևանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանը հրապարակել է ԵԿՄ նախկին նախագահ Մանվել Գրիգորյանի և նրա կնոջ՝ Նազիկ Ամիրյանի գործով վճիռը, ըստ որի, վերջիններս մեղավոր են ճանաչվել ՀՀ քրեական օրենսգրքով նախատեսված մի քանի հանցանքներում, այս մասին հայտնում են ՀՀ դատական իշխանության տելեգրամյան ալիքից։
Վճռի օրինական ուժի մեջ մտնելուց հետո Մ․ Գրիգորյանից հօգուտ ՀՀ պետական բյուջեի կբռնագանձվի շուրջ մեկ միլիարդ ութ հարյուր միլիոն ՀՀ դրամ, 8 ավտոմեքենա, բացի այս՝ շուրջ 8 հազարի հասնող «Զինվորի բաժին» մակնշմամբ մթերք, հանդերձանք, դեղորայք կտրվի ԵԿՄ-ին, իսկ մի քանի տասնյակ հազարի հասնող զենք և զինամթերք կտրվի ՀՀ պաշտպանության նախարարության տնօրինմանը։ Դատարանի որոշմամբ այս գործով տուժողի իրավահաջորդ Հ. Թորոսյանին կվերադարձվի Վաղարշապատում գտնվող 1 բենզալցակայան։
Նազիկ Ամիրյանից կբռնագանձվի շուրջ հարյուր մեկ միլիոն երկու հարյուր հազար ՀՀ դրամ, իսկ նրա հաշիվները, շարժական, անշարժ գույքերը կմնան կալանքի տակ՝ մինչև դատավճռի կատարումը:

У семьи Манвела Григоряна в пользу госбюджета Армении будет конфисковано около 1 млрд 800 млн драмов и 8 автомобилей
27/11/2023 17:49
Уголовный суд общей юрисдикции Еревана опубликовал приговор по делу бывшего председателя Союза добровольцев «Еркрапа» Манвела Григоряна и его жены Назик Амирян, согласно которому последние признаны виновными в ряде преступлений, предусмотренных Уголовным кодексом Республики Армении. Об этом сообщает Telegram-канал судебной власти Армении.
После вступления приговора в законную силу у М. Григоряна будет конфисковано в пользу госбюджета армении около 1 млрд 800 млн драмов, 8 автомобилей, кроме этого, около 8 тысяч пакетов продуктов питания, техники, медикаментов с пометкой “Для солдат” будут переданы Союзу добровольцев «Еркрапа», а десятки тысяч единиц оружия и боеприпасов будут переданы под руководство министерства обороны Республики Армения. Решением суда 1 АЗС в Вагаршапате будет возвращена Торосяну, правопреемнику потерпевшего по этому делу.
У Назик Амирян будет конфисковано около 101 млн 200 тыс. драмов, а ее счета, движимое и недвижимое имущество останутся под арестом до исполнения приговора.