Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռայիսիի այցը Թուրքիա, որը պետք է կայանար նոյեմբերի 28-ին, հետաձգվել է, հայտնում է Tasnim գործակալությունը։
Նշվում է, որ այցն ավելի ուշ տեղի կունենա, սակայն հստակ ժամկետներ նախանշված չեն։  Թե որն է Իրանի նախագահի՝ Թուրքիա այցը հետաձգելու հստակ պատճառը, տեղեկություններ չեն հաղորդվում։
Էբրահիմ Ռայիսիի կողմից Թուրքիա կատարելիք այցի հետաձգմանն անդրադարձել է նաև ՏԱՍՍ-ը՝ հարցում ուղելով Էրդողանի  մամուլի ծառայությանը, որտեղից պատասխանել են, որ հստակ տեղեկատվության չեն տիրապետում։
Նշվել է, որ այցը հետաձգելու կամ չեղարկելու մասին մամուլի համար նախատեսված ծանուցում իրենք չեն ստացել, իսկ հավելյալ ինֆորմացիայի չեն տիրապետում։
Թուրքիայում Իրանի դեսպանատունը նույնպես հրաժարվել է ինֆորմացիա տրամադրել այցի հետաձգման պատճառների վերաբերյալ։

Визит президента Ирана Эбрахима Раиси в Турцию, который должен был состояться 28 ноября, перенесен. Об этом сообщило агентство Tasnim.
Отмечается, что визит состоится позже, но конкретные даты пока не названы. О точной причине переноса визита иранского президента в Турцию информации нет.
Ранее во вторник 28 ноября газета Yeniçağ со ссылкой на свои источники сообщила, что визит президента Ирана Эбрахима Раиси в Турцию, запланированный на 28 ноября, не состоится, однако отметила, что на данный момент не ясно, визит отменен или перенесен.
Между тем, в пресс-службе администрации турецкого лидера ТАСС однозначно не подтвердили факт отмены или переноса визита Раиси. "Обычно перед подобными визитами выпускается соответствующее уведомление для прессы. В этот раз его не было. Более детальной информации у нас нет", - сообщил собеседник. В посольстве Ирана в Анкаре ТАСС также отказались предоставить информацию о перспективах приезда Раиси, сказав, что "данных по этой теме нет" и они "ничего не могут сообщить".