Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Հունաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Էվանգելոս Տուրնակիսին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին արդյունավետ համագործակցության համար և նշել, որ երկու երկրների միջև առկա է բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսություն: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է երկկողմ տնտեսական փոխգործակցության զարգացումը՝ հավելելով, որ այդ ուղղությամբ առկա է մեծ ներուժ:
Էվանգելոս Տուրնակիսի խոսքով՝ իր գործունեության ընթացքում ներդրել է բոլոր ջանքերն ի նպաստ բարեկամ Հայաստանի հետ կապերի ընդլայնման ու ամրապնդման համար և վստահություն հայտնել, որ հայ-հունական համագործակցությունը կշարունակի ընդլայնվել բոլոր ոլորտներում:

Премьер-министр Никол Пашинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Греческой Республики в Республике Армения Эвангелоса Турнакиса, который завершает свою дипломатическую миссию в нашей стране.
Премьер-министр поблагодарил посла за эффективное сотрудничество и отметил, что между двумя странами налажен политический диалог на высоком уровне. Никол Пашинян подчеркнул важность развития двустороннего экономического сотрудничества, добавив, что в этом направлении имеется большой потенциал.
По словам Эвангелоса Турнакиса, в ходе своей деятельности он приложил все усилия для расширения и укрепления отношений с дружественной Арменией. Посол выразил уверенность, что армяно-греческое сотрудничество будет и впредь расширяться во всех сферах.