Իշխանությունն Արցախը «թաղել» է. Տիգրան Աբրահամյան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանի դիտարկմամբ՝ հայրենիք հանձնելը, հազարավոր օջախներ մարելը, մարդկային ճակատագրերի հետ խաղալը չմարսվող հանցանքներ են։
«2019 թվականին «Արցախը Հայաստան է և վերջ» գոռացողը 2022 թվականին սկսեց պնդել, որ «Արցախն Ադրբեջան է և վերջ» ու իր դավաճանությունն ավարտին հասցրեց:
Նույն անձը մի քանի օր առաջ էլ ասում էր, թե Արցախը դեռ 2016-ին է հանձնվել, իսկ նրա մի քանի թիմակիցներ որոշ ժամանակ առաջ ավելի առաջ էին գնացել` նշելով, թե Հայաստանն ու Արցախը 100 տարի առաջ են հանձնվել:
Հատկանշական է, որ Արցախ հանձնածի մյուս հանցակիցը, ով նախագահի պաշտոն է զբաղեցնում, լրիվ ինքն իրեն գերազանցեց՝ հայտարարելով, թե 1991 թվականին է Հայաստանն Արցախն Ադրբեջանի մաս ճանաչել:
Իշխանության մի հատվածն էլ Արցախի մասին խոսելիս մի տեսակ հպարտ «ստոյկա» է բռնում` ընդգծելու իրենց «սկզբունքային» մոտեցումը, որ Արցախի ադրբեջանական լինելու հարցը իրենք կասկածի տակ չեն էլ դրել:
Ի դեպ, դրանք այն նույն դեմքերն էին, որ մի քանի տարի առաջ ճիշտ նույն դեմքով գոռում էին, որ Աղդամն իրենց հայրենիքն է:
Իշխանությունն Արցախը «թաղել» է, բայց մարսել, բնականաբար, չի կարողանում և հիմա իր ստերի հերթական խմբաքանակի մեջ չի կողմնորոշվում` ում, որտեղ և ինչպես գցի, որ գոնե հասարակության մի հատվածի համար իր կեղծիքը «աշխատի»:
Հայրենիք հանձնելը, հազարավոր օջախներ մարելը, մարդկային ճակատագրերի հետ խաղալը չմարսվող հանցանքներ են, որոնց պատասխանատուները, դրանց հանցակիցներն ու պարտակողները ոչ միայն իրենք, այլ սերունդներով են պատասխան տալու», - Facebook-ում գրել է Աբրահամյանը։

По мнению секретаря фракции "Честь имею" Тиграна Абрамяна, сдача Родины, покалеченные судьбы тысяч людей, игра человеческими судьбами - это непростительные преступления.
«В 2019 году тот, кто кричал «Арцах – это Армения и все», в 2022 году начал утверждать, что «Арцах – это Азербайджан и все» и завершил свое предательство.
То же лицо несколько дней назад заявил, что Арцах был сдан в 2016 году, а некоторые из его товарищей по команде некоторое время назад пошли еще дальше, заявив, что Армения и Арцах были сданы 100 лет назад.
Примечательно, что другой соучастник капитуляции Арцаха, занимающий должность президента, превзошел сам себя, заявив, что Армения признала Арцах в составе Азербайджана в 1991 году.
Часть власти занимает своего рода «стойкую» позицию, говоря об Арцахе, чтобы подчеркнуть свой «принципиальный» подход, что они даже не ставят под сомнение вопрос принадлежности Арцаха Азербайджану.
Кстати, это были те же лица, которые несколько лет назад с точно таким же лицом кричали, что Агдам – их родина.
Власть "похоронила" Арцах, но, естественно, не может его переварить, и теперь, в очередной порции своей лжи, не решается, кого, куда и как сунуть, чтобы ее ложь "сработала" хотя бы для одной части общества.
Сдача Родины, покалеченные судьбы тысяч людей, игра человеческими судьбами - это непростительные преступления, за которые виновные, их подельники ответят не только сами, но и поколениями», – написал Абрамян в Facebook.