Հայաստանը զարգացնում է երկկողմ հարաբերություններ այն պետությունների հետ, որոնց հետ դա նպատակահարմար է գտնում, ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը՝ մեկնաբանելով ռազմական համագործակցության հայ-բրիտանական պայմանավորվածությունները։
«Հայաստանն ինքնիշխան երկիր է, որը զարգացնում է երկկողմ հարաբերություններ այն պետությունների հետ, որոնք նպատակահարմար է գտնում։ Մենք մեր հարաբերություններն ունենք Հայաստանի հետ»,- լրագրողներին ասել է Պեսկովը։
Նա այսպես է մեկնաբանել Հայաստանի և Մեծ Բրիտանիայի կողմից 2023-2024 թվականների ռազմական համագործակցության ծրագրի ստորագրումը։
«Իհարկե, Հայաստանը մեզ բարեկամ է, մեր դաշնակիցն է։ Մենք կշարունակենք զարգացնել մեր դաշնակցային հարաբերությունները»,- հավելել է Պեսկովը։

Армения развивает двусторонние отношения с теми государствами, с которыми считает целесообразным, заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, комментируя армяно-британские договоренности о военном сотрудничестве.
«Армения - суверенная страна, которая развивает двусторонние отношения с теми государствами, которые считает целесообразным. У нас с Арменией свои отношения», - сказал Песков журналистам.
Так он прокомментировал подписание Арменией и Великобританией программы военного сотрудничества на 2023-2024 годы.
«Безусловно, Армения - дружественная нам, это наш союзник. Мы будем продолжать развитие наших союзнических отношений», - добавил Песков.