«Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է․
«Տհաճ է հետևել, թե ինչպես է ցեղասպան Թուրքիան տարբեր միջազգային ամբիոններից խոսում մարդասիրության, կյանքի իրավունքի և խաղաղության մասին: Այն նույն Թուրքիան, որը հովանավորել ու հովանավորում է տարբեր երկրներում պատերազմներն ու ահաբեկչությունը: Ցավոք, դա նաև հայ ժողովուրդն է իր մաշկի վրա զգացել:
Ի դեպ, Թուրքիայի քննադատության թիրախում հայտնված Իսրայելը և´ 2016-ին, և´ 2020-ին և´ դրանից հետո, նույն Թուրքիայի հետ համատեղ զինում ու պաշտպանում էր Ադրբեջանի ագրեսիան Արցախի ու Հայաստանի դեմ:
Թուրքիայի գլխավոր դաշնակից Ադրբեջանն էլ քարոզչական, քաղաքական, էներգետիկ և մի շարք առումներով այսօր սատարում է Իսրայելի ռազմական գործողությունները՝ պաղեստինի ժողովրդի դեմ:
Դե Հայաստանի իշխանությունն էլ ստեղծված իրավիճակում ուզում է հանրության` դեռևս չկողմնորոշված, մոլորված հատվածին համոզել, որ թուրքերի հետ կարելի է բարեկամություն անել, խաղաղության հասնել և պետականություն չկորցնել:
Իսկ իրականում Հայաստանն այսօր շատ նման է խորտակվող նավի, որի նավապետը միայն սեփական կյանքի ու բարեկեցության մասին է մտածում», - գրել է պատգամավորը։

Тигран Абрамян: Власти Армении хотят убедить заблудшую часть общественности, что с турками можно дружить
02/12/2023 11:25
Секретарь фракции "Честь имею" Тигран Абрамян на своей странице в Facebook пишет:
«Неприятно наблюдать, как геноцидальная Турция говорит о человечности, праве на жизнь и мир с различных международных платформ. Та самая Турция, которая спонсировала и спонсирует войны и терроризм в разных странах. К сожалению, армянский народ тоже почувствовал это на своей шкуре.
Кстати, и в 2016 году, и в 2020 году, и после этого Израиль, ставший объектом критики со стороны Турции, вместе с той же Турцией вооружал и защищал агрессию Азербайджана против Арцаха и Армении.
Азербайджан, главный союзник Турции, поддерживает военные операции Израиля против палестинского народа пропагандистскими, политическими, энергетическими и многими другими способами.
Ну а в сложившейся ситуации власти Армении хотят убедить еще не определившуюся и введенную в заблуждение часть общества, что с турками можно завязать дружбу, добиться мира и не потерять государственность.
А на самом деле, Армения сегодня очень похожа на тонущий корабль, капитан которого думает только о собственной жизни и благополучии", - написал депутат.