Դերասանուհի, բլոգեր Անաիս Սարդարյանը ինսթագրամի իր սթորիոմ կիսվել էր մի տեսանյութում, որտեղ ասում է, որ «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահի տնօրեն Նորայր Նազարյանը հրաժարվել է տարածք հատկացնել զոհված զինծառայողների երեխաների համար միջոցառում կազմակերպելու նպատակով։
«Սկզբում մեզ ասացին, որ պետք է դրա համար 1.8-2մլն դրամ գումար վճարենք։ Գտնվեցին մարդիկ, ովքեր  պատրաստ էին այդ գումարը տալ։ Այսօր զանգահարում է Նորայլ Նազարյանը և ասում է, որ ոչ՝ մենք գումարով էլ  ձեզ  տարածք չենք տալու, վերադասներս չեն թողնում։ Հարցրել ենք, թե ո՞րն է պատճառը, որ տարածք չեն տրամադրում նույնիսկ գումարով, հայտարարում են, որ առանց պատճառ չեն տալիս, այդպես է որոշվել։ Ես ուզում եմ հասկանալ՝ մենք երկրո՞ւմ ենք ապրում, թե՞ «բարդականոցում»,  դուք զոհված զինծառայողների երեխաներին չաջակցեցիք, որպեսզի անվճար կայանա, հիմա գումարով չեք տալիս՝ անասուն եք։ Դու ի՞նչ իրավունք ունենք ապրելու էս երկրում, որտեղ էդ երեխաների ծնողները զոհվել են, որպեսզի ձեր նման տականքները գան պաշտոնի։ Դուք էս ինչ օրը գցեցիք մեզ՝ բոլորիս։ Հենց սկզբից էլ ինձ համար պարզ էր, որ Նազարյանը տրամադրված չէ մեզ տարածք տրամադրել, որպեսզի զոհվածների երեխաների այդ միջոցառումը կայանա»,-ասում է Անաիսը։
«Արամ Խաչատրյան» համերգասրահի տնօրեն Նորայր Նազարյանն  Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց.«Լավ էլի, օրը կգա՝ կտեսնեք, տրամադրվե՞լ է տարածք, թե՞ ոչ»։

Актриса, блогер Анаис Сардарян в своем Instagram-сторис поделилась видео, в котором рассказывает, что директор концертного зала "Арам Хачатурян" Норайр Назарян отказался выделить помещение для организации мероприятия для детей погибших военнослужащих.
"Сначала нам сказали, что за это мы должны заплатить 1,8-2 миллиона драмов. Через друзей удалось собрать эти деньги. Сегодня звонит Норайр Назарян и говорит, что даже за деньги не могут предоставить помещение, «вышестоящее начальство против». Мы спросили, в чем причина, почему не могут предоставить помещение даже за деньги, говорят, что без причины, так решено.
Я хочу понять, в стране мы живем или в "бардаке". Вы не поддержали детей погибших военнослужащих, чтобы мероприятие прошло бесплатно, теперь за деньги не разрешаете, вы нелюди. Какое вы имеете право жить в этой стране, где родители этих детей погибли, чтобы такие подонки, как вы, получили власть? До чего вы нас довели, а? С самого начала мне было ясно, что Назарян не желает предоставить нам помещение для проведения мероприятия для детей погибших", - говорит Анаис.
Директор концертного зала «Арам Хачатруян» Норайр Назарян в беседе с  Aysor.am сказал: «Да ладно, настанет день, когда вы увидите, выделено помещение или нет».