Երևանի քաղաքապետարանը որոշել է թանկացնել ավտոբուսների ուղեվարձը՝ դարձնելով 150 դրամ. Դավիթ Խաժակյան (Տեսանյութ)
05/12/2023 15:17
Երևանի քաղաքապետարանը որոշել է առաջիկայում թանկացնել ավտոբուսների ուղեվարձը՝ 100 դրամից դարձնել 150 դրամ. Ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասաց «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության փոխնախագահ Դավիթ Խաժակյանը։
«Դե, բնականաբար, պետք է ասեն, որ շատ բան թանկացել է, և երթուղին էլ պետք է թանկանա»,-ասաց Խաժակյանը՝ հավելելով, որ ինքը վերապահում ունի այս հարցում, և հնարավոր է պահպանել արժեքը՝ իրականացնելով լիարժեք բարեփոխում։
«Բայց նույնիսկ, եթե արժեքն ավելանում է, մարդիկ չպետք է սպասեն կանգառասրահներում, երթևեկը չպետք է լինի այնքան երկար, ինչպես հիմա, և չպետք է լինի խցկված, ինչպես հիմա է», - ասաց նա։

Давид Хажакян: Мэрия Еревана приняла решение поднять плату на проезд в автобусах до 150 драмов
Мэрия Еревана приняла решение в ближайшее время повысить стоимость проезда в автобусах со 100 драмов до 150 драмов. Об этом в прямом эфире Facebook сообщил вице-президент партии «Светлая Армения» Давид Хажакян.
"Ну, естественно, скажут, что все подорожало, и проезд тоже должен подорожать", - сказал Хажакян, добавив, что можно будет сохранить прежние цены: путем проведения полной реформы.
«Но даже если стоимость повысится, людям не придется ждать на автобусных остановках, движение транспорта не должно быть таким длинным, как сейчас, и оно не должно быть таким перегруженным, как сейчас», - сказал он