ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Սպիտակ տանը հանդիպել է ԱՄՆ նախագահի Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանի հետ։
«Քննարկել ենք անվտանգային և տնտեսության ոլորտների երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր՝ բարձր գնահատելով ՀՀ-ԱՄՆ երկկողմ հարաբերությունների կայուն զարգացման դինամիկան:
Զրուցակցիս հետ անդրադարձել ենք տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակին, ինչի շրջանակներում վերահաստատել եմ հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման և խաղաղության գործընթացը շարունակելու ՀՀ հանձնառությունը», - տեղեկացրել է Գրիգորյանը։

Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян в Белом доме встретился с советником президента США по национальной безопасности Джейком Салливаном.
«Мы обсудили вопросы, представляющие взаимный интерес в сфере безопасности и экономики, высоко оценив динамику стабильного развития двусторонних отношений Армения-США.
Мы обсудили ситуацию в сфере региональной безопасности, в рамках которой я подтвердил приверженность Армении нормализации армяно-азербайджанских отношений и продолжению мирного процесса», - сообщил Григорян.