Մակունցն ու սենատոր Ուայթհաուսը քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերող հարցեր
Ս․թ․ դեկտեմբերի 5-ին դեսպան Լիլիթ Մակունցը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ սենատոր Շելդոն Ուայթհաուսի հետ (դեմոկրատ-Րոդ Այլընդ)։ Այս մասին հայտնում են ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունից:
Դեսպանը սենատորին շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի համար կարևորություն ներկայացնող հարցերին առնչվող օրենսդրական նախագծերին և նամակներին աջակցելու և նախաձեռնելու համար։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանը, ՀՀ և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացին, ԼՂ-ից բռնագաղթած անձանց հումանիտար աջակցության, ՀՀ-ԱՄՆ երկկողմ համագործակցությանը վերաբերող հարցեր։

5 декабря посол Лилит Макунц встретилась с сенатором США Шелдоном Уайтхаусом (демократ из Род-Айленда). Об этом сообщили в посольстве Армении в США.
Посол поблагодарил сенатора за поддержку и инициирование законодательных проектов, касающихся важных для Армении вопросов.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с региональной безопасностью, мирным процессом между Арменией и Азербайджаном, гуманитарной поддержкой насильственно перемещенных из Нагорного Карабаха, сотрудничеством между Арменией и США.