Արմեն Գրիգորյանը բրիտանացի գործընկերոջը ներկայացրել է Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը
08/12/2023 10:07
Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Լոնդոն կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում հանդիպել է Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության վարչապետի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Թիմ Բարոունի հետ:
«Զրուցակցիս հետ կարևորել ենք ժողովրդավարական արժեքների վրա հիմնված հայ-բրիտանական հարաբերությունների զարգացման կայուն դինամիկան, ՀՀ-ՄԹ ռազմավարական երկխոսության պաշտոնական մեկնարկը՝ ընդգծելով, որ վերոնշյալը երկու երկրների պատրաստակամության ապացույցն է առավելագույնս իրացնելու առկա ներուժը:
Մտքեր ենք փոխանակել մեր տարածաշրջանում և ՀՀ-ի շուրջ ստեղծված անվտանգային իրավիճակի վերաբերյալ: Ներկայացրել եմ Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորմանն ու խաղաղության հաստատմանն ուղղված Հայաստանի ջանքերը»,- գրել է Գրիգորյանը։

Армен Григорян представил своему британскому коллеге процесс урегулирования армяно-азербайджанских отношений
08/12/2023 10:17
В ходе рабочего визита в Лондон секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился с советником по национальной безопасности премьер-министра Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии Тимом Бэрроу.
"С моим собеседником мы подчеркнули стабильную динамику развития армяно-британских отношений, основанных на демократических ценностях, официальное начало стратегического диалога Армения-Великобритания, подчеркнув, что вышеизложенное является доказательством готовности обеих стран максимально реализовать имеющийся потенциал.
Мы обменялись мыслями о ситуации безопасности, сложившейся в нашем регионе и вокруг Республики Армения. Я представил усилия Армении, направленные на нормализацию армяно-азербайджанских отношений и установление мира", - написал Григорян.