«Հրապարակ». Ինչպիսի պայքար է մղում ՔՊ-ն կոռուպցիայի դեմ
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ինչպեսև գրել էինք՝ Հայկուհի Հարությունյանը երեկ չընտրվեց Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամ։ ՔՊ-ականները տապալեցին նաև հանձնաժողովի անդամի երկրորդ թեկնածու, հանձնաժողովի վարչության պետ Նարինե Ավետիսյանի քվեարկությունը` նա էլ Հայկուհու մտերիմն է։ Հիշեցնենք, որ հանձնաժողովն այս պահին 3 անդամ ունի, 2 անդամի թափուր հաստիք, որը պետք է լրացվեր այս ընտրությամբ։ Այսպիսով՝  հանձնաժողովի աշխատանքներն առնվազն առաջիկա ամիսներին կաթվածահար են լինելու, իսկ հունվարին եկամուտների հայտարարագրեր ներկայացնելու ժամկետն է, այս պահին էլ բարեվարքության վարույթների քննությունն է ընթանում:
Հանձնաժողովի մեր աղբյուրներից տեղեկացանք, որ առաջիկայում մոտ մեկ ամսով հանձնաժողովի անդամներից մեկը` Լիլիթ Ավետիսյանը, գործուղվելու է Ֆրանսիա, ինչը նշանակում է, որ հանձնաժողովում քվորումի խնդիր է առաջանալու։ Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի թափուր հաստիքները լավագույն դեպքում կհամալրվեն մարտ ամսին: Բայց իշխանությանը ձեռնտու է հնարավորինս երկար պարալիզացված պահել այս հանձնաժողովի աշխատանքները, որ իրենց ներկայացուցիչների դեմ հարուցված 25 վարույթները չավարտվեն: Ահա՝ այսպիսի պայքար կոռուպցիայի դեմ: Հանձնաժողովի նախագահի պարտականությունները երեկվանից դրվել են հանձնաժողովի ամենաավագ անդամի՝ Մարիամ Գալստյանի վրա»։

«Грапарак»: Какую борьбу ведет "Гражданский договор" с коррупцией?
Газета "Грапарак" пишет: «Как мы уже писали, Айкуи Арутюнян вчера не была избрана членом комиссии по предотвращению коррупции. Члены партии "Гражданский договор" также провалили в избрании второго кандидата в члены Комиссии, руководителя отдела Комиссии Нарине Аветисян, которая также близка с Айккуи. Напомним, что в настоящее время в состав Комиссии входят 3 члена, места 2 членов вакантны, которые должны были быть заполнены этими выборами. Таким образом, работа Комиссии будет парализована как минимум в ближайшие месяцы, а в январе истекает срок подачи деклараций о доходах.
Из наших источников в комиссии мы узнали, что один из членов комиссии Лилит Аветисян будет командирована во Францию ​​примерно на месяц, а это значит, что в комиссии возникнет проблема с кворумом. Вакансии в Комиссии по предотвращению коррупции будут заполнены в лучшем случае в марте. Но в интересах этой власти, чтобы работа этой комиссии была парализована как можно дольше, чтобы 25 дел, возбужденных против ее представителей, не были закрыты. Это борьба с коррупцией. Со вчерашнего дня обязанности председателя Комиссии возложены на самого старшего члена комиссии Мариам Галстян».