Ալեն Սիմոնյանն Արուսյակ Ջուլհակյանին գործուղել է Նյու Յորք՝ մասնակցելու Հռոմի ստատուտը վավերացրած երկրների վեհաժողովին
09/12/2023 16:22
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի որոշամբ՝ ՔՊ-ական պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանը 5 օրով մեկնել է Նյու Յորք՝ մասնակցելու Միջազգային քրեական դատարանի Հռոմի կանոնադրությունը վավերացրած երկրների 23-րդ վեհաժողովին։
«Ղեկավարվելով «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավորի գործունեության երաշխիքների մասին» օրենքի 5-րդ հոդվածի 5-րդ մասով` կարգադրում եմ Միջազգային քրեական դատարանի Հռոմի կանոնադրությունը վավերացրած երկրների 23-րդ վեհաժողովին մասնակցելու համար 2023 թվականի դեկտեմբերի 9-14-ը Նյու Յորք (Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ) գործուղել Ազգային ժողովի պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանին»,- նշված է Սիմոնյանի որոշման մեջ:

Ален Симонян командировал Арусяк Джулакян в Нью-Йорк для участия в Ассамблее стран, ратифицировавших Римский статут
09/12/2023 16:38
Решением спикера НС Алена Симоняна депутат партии "Гражданский договор" Арусяк Джулакян на 5 дней отбыла в Нью-Йорк для участия в 23-й Ассамблее стран, ратифицировавших Римский статут Международного уголовного суда.
«Руководствуясь частью 5 статьи 5 Закона «О гарантиях деятельности депутата Национального Собрания Республики Армения», приказываю:
Для участия в 23-й Ассамблее стран, ратифицировавших Римский статут Международного уголовного суда, 9-14 декабря 2023 года в Нью-Йорк (Соединенные Штаты Америки) командировать депутата Национального собрания Арусяк Джулакян»,- говорится в решении Симоняна.