«Արարատ Միրզոյանն ու Կատրին Կոլոննան անդրադարձել են խաղաղության հաստատման հարցում առկա մարտահրավերներին»․ ԱԳՆ
11/12/2023 20:43
Դեկտեմբերի 11-ին Բրյուսելում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի Հանրապետության Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարար Կատրին Կոլոննայի հետ, հայտնում են ԱԳՆ-ից։
«Նախարարները քննարկել են հայ-ֆրանսիական երկկողմ օրակարգի, տարբեր ոլորտներում գործնական համագործակցության հարցեր։
Երկուստեք ընդգծվել է ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորացման, ընթացիկ ծրագրերի կյանքի կոչման հարցում սերտ փոխգործակցության պատրաստակամությունն ու հանձնառությունը։
Քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանը և կայունությանը վերաբերող հարցեր, անդրադարձ է կատարվել խաղաղության հաստատման հարցում առկա մարտահրավերներին: Արարատ Միրզոյանը Կատրին Կոլոննային ներկայացրել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում վերջին զարգացումները։

МИД: Арарат Мирзоян и Катрин Колонна коснулись существующих вызовов, усилий, предпринимаемых для установления мира
11/12/2023 21:14
11 декабря находящийся во Франции с рабочим визитом министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян провел встречу с министром иностранных дел Франции Катрин Колонной. Об этом сообщили в МИД.
«Министры обменялись мнениями по ряду вопросов армяно-французской двусторонней повестки дня.
Обоюдно была подчеркнута готовность к развитию сотрудничества в вопросах углубления партнёрства Армения-ЕС.
Обсуждены вопросы, связанные с региональной безопасностью и стабильностью, стороны коснулись существующих вызовов, усилий, предпринимаемых для установления мира. Арарат Мирзоян представил Катрин Колонне последние события в процессе регулирования отношений между Арменией и Азербайджаном.