Խաղաղության պայմանագիրը խաղաղություն չի բերելու. անորոշ ձևակերպումները Բաքվին հնարավորություն կտան սեփական մեկնաբանություններով նոր պատերազմի առիթ ստեղծելու. Արթուր Խաչատրյան (Տեսանյութ)
13/12/2023 11:21
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանը կարծում է, որ խաղաղության պայմանագիրը խաղաղություն չի բերելու։
«Իմ խորին համոզմամբ՝ այն փաստաթղթում, որն Ադրբեջանը պարտադրում է Հայաստանին, լինելու են շատ անորոշ ձևակերպումներ, ինչը Բաքվին հնարավորություն կտա սեփական մեկնաբանություններով նոր պատերազմի առիթ ստեղծելու»,- ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ ասաց նա։
Պատգամավորը նշեց, թե չի հասունացել խաղաղության պայմանագիր կնքելու պահը։
«Ադրբեջանը Հայաստանի կողմից ցանկացած զիջումից հետո նոր զիջումներ է առաջ բերում, բայց ես կարծում եմ կամ գոնե հույս ունեմ, որ մնացած այս 17 օրերի ընթացքում որևէ փաստաթուղթ չի ստորագրվի»,- ասաց նա։

Артур Хачатрян: Мирное соглашение не принесет мира: неопределенные формулировки дадут Баку возможность создать повод для новой войны в своих интерпретациях
13/12/2023 11:43
Депутат фракции "Армения" Артур Хачатрян считает, что мирное соглашение не принесет мира. "По моему глубокому убеждению, документ, который Азербайджан навязывает Армении, будет содержать очень неопределенные формулировки, что даст Баку возможность создать новую войну со своими интерпретациями", - заявил он на брифинге в НС.
Депутат отметил, что время для подписания мирного соглашения еще не пришло.
"Азербайджан требует новых уступок после каждой уступки со стороны Армении, но я думаю или, по крайней мере, надеюсь, что ни один документ не будет подписан в течение оставшихся 17 дней", - сказал он.