«Ոչ թե խաղաղության պայմանագրի կնքման վայրն է կարևոր, այլ պայմանագրի բովանդակությունը»․ Շառլ Միշել
«Ազատության»-ը տված  հարցազրույցում Եվրոպական խորհրդի ղեկավար Շառլ Միշելը հարցին, թե որտեղ կարող է կնքվել «Խաղաղության պայմանագիրը», պատասխանել է՝ վայրը կարևոր չէ։
«Որտե՞ղ կարող է այն կնքվել՝ կողմերի միջև ուղիղ երկխոսությա՞ն արդյունքում, թե՞ Եվրամիության ու Միացյալ Նահանգների հովանու ներքո»  հարցին Եվրոպական խորհրդի ղեկավարը պատասխանել է՝ ոչ թե վայրն է կարևոր, այլ՝ բովանդակությունը։
«Այն, որ մի քանի օր առաջ հնարավոր դարձավ Հայաստանի ու Ադրբեջանի համատեղ հայտարարությունը, դա մասամբ նաև մեր օգնության շնորհիվ է։ Մենք խրախուսում ենք նրանց, աշխատում ենք նաև կազմակերպել հանդիպում, որը կարող է կայանալ Բրյուսելում։ Բայց կարևորը, մեր կարծիքով, ավելի շատ արդյունքն է, քան հանդիպման վայրը, որովհետև Հայաստանում, Ադրբեջանում ապրող մարդկանց և մեզ համար խաղաղությունը, անվտանգությունը, բարգավաճումն են առաջնային», - ասել է Միշելը:

Шарль Мишель: «Важно не место подписания мирного договора, а содержание договора»
В интервью радио "Свобода" глава Европейского совета Шарль Мишель на вопрос, где может быть заключен "Мирный договор", ответил: место не важно.
На вопрос: "Где он может быть заключен, в результате прямого диалога между сторонами, или под эгидой Евросоюза и США?" Глава Евросовета ответил, что важно не место, а содержание.
"То, что совместное заявление Армении и Азербайджана стало возможным несколько дней назад, отчасти благодаря нашей помощи. Мы их поощряем, мы также работаем над организацией встречи, которая может состояться в Брюсселе. Но главное, на наш взгляд, результат, чем место проведения встречи, потому что для людей, живущих в Армении, Азербайджане, и для нас мир, безопасность и процветание имеют первостепенное значение", - сказал Мишель.