Քաղաքական գործ է. ուզում են, որ երկու տարի ես հավաքներ չկազմակերպեմ, հավաքներին չմասնակցեմ. Չալաբյան (Տեսանյութ)
Այս ամբողջ գործընթացը քաղաքականացված է, դատական նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց հասարակական-քաղաքական գործիչ Ավետիք Չալաբյանը։
«Դուք տեսաք, որ պատիժը կապված է քաղաքական գործունեության արգելքի հետ։ Նրանք փորձելու են, որ երկու տարի ես հավաքներ չկազմակերպեմ, հավաքներին չմասնակցեմ, քաղաքական գործընթացներին չմասնակցեմ։ Բնականաբար, ես իմ մեղքը չեմ ըևդունելու։ Անկախ նրանից, թե այս դատարանում ինչ վճիռ է կայացվելու, մենք դա բողոքարկելու ենք և հետևողական շարունակելու ենք գնալ բոլոր ատյաններով։ Հատուկ ուզում եմ նշել դատախազի շատ պարադոքսալ միտքը, որ եթե ես իմ մեղքը չեմ ընդունում, դա ծանրացուցիչ հանգամանք է։ Դա աբսուրդ է, յուրաքանչյուրը դրա իրավունքն ունի»,-նշեց նա։

Чалабян: Весь этот процесс политизирован: они хотят, чтобы я не организовывал акции протеста и не участвовал в них в течение двух лет (Видео)
Весь этот процесс политизирован, заявил журналистам после судебного заседания общественный политический деятель Аветик Чалабян.
«Вы видели, что наказание связано с запретом политической деятельности. Они попытаются запретить мне организовывать акции протеста, участвовать в них, участвовать в политических процессах в течение двух лет. Я, естественно, не признаю своей вины. Я, естественно, не признаю своей вины. Независимо от того, какой приговор будет вынесен в этом суде, мы его обжалуем и продолжим последовательно проходить все инстанции. Особо хочу отметить весьма парадоксальную мысль прокурора о том, что если я не признаю свою вину, то это является отягчающим обстоятельством. Это абсурдно, каждый имеет на это право», - заявил Чалабян.