Հուսով եմ՝ հետագայում մեր համագործակցությունը կընդլայնվի․ Փաշինյանը՝ Լեհաստանի նորանշանակ վարչապետին
13/12/2023 10:40
Շնորհավորում ենք Դոնալդ Տուսկին Լեհաստանի վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Այս մասին թվիթերի իր միկրոբլոգում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Հուսով եմ, որ հետագայում Հայաստանի և Լեհաստանի միջև համագործակցությունը կընդլայնվի երկկողմ և բազմակողմ մակարդակներում, ինչպես նաև Եվրոպայում սերտ գործընկերությունը՝ հիմնված մեր ընդհանուր արժեքների և ժողովրդավարական իդեալների վրա»,-գրել է նա։
Հիշեցնենք, որ Լեհաստանի սեյմի պատգամավորները դեկտեմբերի 11-ին կայացած նիստում ձայների մեծամասնությամբ երկրի վարչապետի պաշտոնում ընտրեցին ընդդիմադիր «Քաղաքացիական պլատֆորմ» կուսակցության առաջնորդ Դոնալդ Տուսկին։

Пашинян новоназначенному премьер-министру Польши: Надеюсь, что наше сотрудничество будет расширяться в будущем
13/12/2023 11:03
Поздравляем Дональда Туска с назначением на пост премьер-министра Польши. Об этом премьер-министр Армении Никол Пашинян написал в своем микроблоге в Twitter.
"Надеюсь, что в будущем сотрудничество между Арменией и Польшей будет расширяться на двустороннем и многостороннем уровнях, а также будет расширяться тесное партнерство в Европе, основанное на наших общих ценностях и демократических идеалах", - написал он.
Напомним, на состоявшемся 11 декабря заседании депутаты польского сейма большинством голосов избрали лидера оппозиционной партии "Гражданская платформа" Дональда Туска на должность премьер-министра страны.