Ադրբեջանից Հայաստան տեղափոխված գերիները բժշկական կենտրոններ չեն տեղափոխվել, դրա կարիքը չկա. Ավանեսյան
14/12/2023 13:19
Ադրբեջանից Հայաստան տեղափոխված գերիները ենթարկվել են նախնական բժշկական հետազոտության, այս պահին քաղաքացիական բժշկական կենտրոններ տեղափոխված անձինք չկան, դրա կարիքը չի եղել, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը։
«Անհրաժեշտ հետազոտություններն իրականացվել և կարիքները գնահատվել են «Մուրացան» հոսպիտալում։ Հետազոտություն անցկացնելու անհրաժեշտություն դեռ չկա»,-ասաց նախարարը։

Аванесян: Пленные, возвращенные из Азербайджана в Армению, не были переведены в медицинские центры, в этом нет необходимости
14/12/2023 13:34
Возвращенные из Азербайджана в Армению пленные прошли предварительное медицинское обследование, на данный момент лиц, переведенных в гражданские медицинские центры, нет, необходимости в этом нет, сообщила журналистам министр здравоохранения Республики Армения Анаит Аванесян.
"В госпитале "Мурацан" были проведены необходимые обследования и оценены потребности. Необходимости в проведении обследований пока нет", - сказала министр.