Կգա ժամանակը՝ հանգամանորեն կասենք, թե ինչ ենք նկատի ունեցել ասելով, որ Արցախի էջը մեզ համար փակված չէ. Սերժ Սարգսյան
14/12/2023 15:52
Կգա ժամանակը՝ մենք հանգամանորեն կասենք, թե ինչ ենք նկատի ունեցել, երբ ասել ենք, որ Արցախի էջը մեզ համար փակված չէ, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը։
Անդրադառնալով արցախահայության՝ Արցախ վերադառնալու հարցին՝ նախագահ Սարգսյանն ասաց, թե արցախահայությանը հարցնեն, թե ինչ պայմաններում են պատրաստ վերադառնալու Արցախ։
«Որ վերադարձը ցանկալի է՝ դա միանշանակ է, բայց այնտեղ պետք է լինեն համապատասխան պայմաններ, թե ինչպիսի պայմաններ՝ չեմ կարող ասել, չիմանալով նրանց կարծիքը»,-ասաց Սարգսյանը։
Արձագանքելով Շառլ Միշելի հայտարարությանը, թե արցախահայերն Ադրբեջանի սահմանդրությանը պետք է ապավինեն՝ Սերժ Սարգսյանն ասաց.

Серж Саргсян: Придет время, и мы подробно разъясним, что мы имели в виду, говоря, что страница Арцаха для нас не закрыта
Придет время, мы подробно разъясним, что мы имели в виду, когда говорили, что страница Арцаха для нас не закрыта, - заявил в беседе с журналистами третий президент Республики Армения Серж Саргсян.
Касаясь вопроса возвращения арцахских армян в Арцах, президент Саргсян сказал, что им следует спросить арцахских армян, на каких условиях они готовы вернуться в Арцах.
"Понятно, что возвращение желательно, но должны быть соответствующие условия, а какие именно, я не могу сказать, не зная их мнения", - сказал Саргсян.
Отвечая на заявление Шарля Мишеля о том, что армяне Арцаха должны подчиняться конституции Азербайджана, Серж Саргсян сказал: