ԵՄ-ն աշխատում է Երևանի ու Բաքվի հետ, որ Բրյուսելում կայանա Փաշինյան-Ալիև հանդիպում
Եվրամիությունն աշխատում է Ադրբեջանի և Հայաստանի հետ՝ Բրյուսելում ևս մեկ հանդիպում անցկացնելու համար, «Trend» գործակալությանը հայտնել է Եվրոպական խորհրդի աղբյուրը։
«Բրյուսելի գործընթացն ինտենսիվ է, և ԵՄ-ն աշխատում է գործընկերների հետ հաջորդ հանդիպումն անցկացնելու համար»,- ասել է աղբյուրը։
Նշվում է, որ Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը ողջունել է Բաքվի և Երևանի միջև վերջերս ձեռք բերված պայմանավորվածությունից հետո զինծառայողների փոխադարձ ազատ արձակման վերաբերյալ որոշումը՝ այն անվանելով «քաղաքական երկխոսության աննախադեպ առաջընթաց»։

ЕС ведет переговоры с Ереваном и Баку над организацией встречи Пашиняна и Алиева в Брюсселе
Евросоюз ведет переговоры с Азербайджаном и Арменией над проведением очередной встречи в Брюсселе, сообщил агентству "Тренд" источник в Европейском совете.
"Брюссельский процесс является интенсивным, и ЕС работает с партнерами над проведением следующей встречи", - сообщил источник.
Отмечается, что президент Европейского совета Шарль Мишель приветствовал решение об освобождении военнослужащих  на взаимной основе, после недавно достигнутого соглашения между Баку и Ереваном, назвав эти шаги "беспрецедентным продвижением в политическом диалоге".