Արմեն Աշոտյանն անգամ բանտից է պայքարում, որ մեր խաբված ժողովուրդն ունենա Հայկական ապագա․ Հենրիխ Դանիելյան
15/12/2023 21:56
ՀՀԿ երիտթևի նախագահ Հենրիխ Դանիելյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
«Այսօր լրանում է քաղբանտարկյալ Արմեն Աշոտյանի ապօրինի կալանավորման 6-րդ ամիսը:
Արմեն Աշոտյանը պետական մտածողությամբ օժտված եզակի գործիչ է, ով երբևէ չնեղացավ իր ժողովրդից, ով մնաց պայքարի խրամատում և այդքան զրկանքներ կրելով, անգամ բանտից է պայքարում, որ մեր խաբված ժողովուրդն ունենա Հայկական ապագա։
ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը ներկայացուցիչն է մի կուսակցության, որը կանգնած է անկախության և ազատագրական պայքարի ակունքներում: Աշոտյան Արմենը շարունակում է Աշոտ Նավասարդյանի, Անդրանիկ Մարգարյանի, Ռազմիկ Զոհրաբյանի գործը, ովքեր չեն վախեցել խորհրդային բանտերից և կալանավորվել են իրենց հայրենիքի անկախության համար»:

Генрих Даниелян: Армен Ашотян борется даже находясь в тюрьме, чтобы у нашего обманутого народа было армянское будущее
15/12/2023 23:29
Глава молодежного крыла РПА Генрих Даниелян на своей странице в Facebook пишет:
«Сегодня исполняется 6-й месяц незаконного задержания политзаключенного Армена Ашотяна.
Армен Ашотян – уникальный деятель, наделенный государственным мышлением, который остался в окопах борьбы и претерпел столько лишений, борется даже из тюрьмы за то, чтобы у нашего обманутого народа было армянское будущее.
Вице-президент РПА Армен Ашотян является представителем партии, стоящей у истоков борьбы за независимость и освобождение. Ашотян Армен продолжает дело Ашота Навасардяна, Андраника Маргаряна, Размика Зограбяна, которые не боялись советских тюрем и были задержаны за независимость своей Родины».