Լավրով. Ռուսաստանի և Հայաստանի հարաբերություններն անցնում են փորձություններով. պատճառը Արևմուտքն է
Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև դաշնակցային կապերը փորձություններով են անցնում, քանի որ Արևմուտքը փորձում է սեպ խրել երկու պետությունների միջև: Այս մասին ասված է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի ուղերձում «Հանրային դիվանագիտության դերն ու տեղը Ռուսաստանի և Հայաստանի հարաբերությունների զարգացման գործում» նստաշրջանի մասնակիցներին։
«Այսօր Մոսկվայի և Երևանի միջև դաշնակցային կապերը ստուգվում են մեր եղբայրական ժողովուրդների միջև հարաբերությունների մեջ սեպ խրելու Արևմուտքի փորձերի լույսի ներքո», - ասել է Լավրովը։
ՌԴ ԱԳՆ ղեկավարը նաև համոզմունք է հայտնել, որ «քննարկումների արդյունքում կմշակվեն գործնական առաջարկություններ և կստեղծվեն փոխադարձ օգտակար շփումներ»։

Связи РФ и Армении проходят испытания попытками Запада вбить клин в их отношения - Лавров
Союзнические связи России и Армении проходят испытания на прочность в связи с попытками Запада вбить клин в отношения двух государств. Об этом говорится в приветствии министра иностранных дел России Сергея Лаврова участникам сессии «Роль и место общественной дипломатии в развитии отношений России и Армении».
«Сегодня союзнические связи Москвы и Еревана проходят испытания на прочность в свете попыток Запада вбить клин в отношения между нашими братскими народами», - сказал Лавров.
Глава МИД РФ также выразил убеждение в том, что «в результате дискуссий будут выработаны практические рекомендации и налажены взаимополезные контакты».