Զրոյական կետից սկսելու կոչերն իրենց նպատակին չեն ծառայելու, որովհետև ՔՊ-ի լծակները ժամանակավոր են. Աբրահամյան
16/12/2023 10:33
ՀՀ ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ինչո՞ւ է Փաշինյանը կրկին դաշտ նետում «զրոյական կետի»-ի թեզը: Ճի՛շտ է, այն առաջին պլան բերվեց ռազմագերիների հայրենադարձման ֆոնին, սակայն նպատակը լրիվ այլ տեղում է:
Փաշինյանին թվում է, թե ռեպրեսիվ ապարատով հնարավորություն է ստանալու խմբագրել պատմությունն ու այն մեծ դավաճանությունը, որն իր թիմի հետ իրականացրել է:
Նոր կետից, նոր էջից կամ զրոյական կետից սկսելու մասին հայտարարություններն իրենց նպատակին չեն ծառայելու, որովհետև այն լծակները, որոնք ՔՊ-ն ունի, բնականաբար, ժամանակավոր են:
Խնդիրն այն է, որ պատմությունը նոր դավաճաններ արձանագրելիս, ցավոք, ֆիքսելու է նոր տարածքային զիջումներն ու պետականությանը հասցված ծանր հարվածները:
Իշխանության բռնած գծի պայմաններում նախկին իշխանություններին, առանձին պետական և ռազմական գործիչներին ուղղված քարոզչությունը պատմություն կեղծելու նպատակ ունի»:

Абрамян: Призывы начать с нулевой точки не достигнут своей цели, поскольку рычаги «Гражданского договора» временны
16/12/2023 10:56
Тигран Абрамян, секретарь фракции "Честь имею" НС Армении, пишет: «Почему Пашинян снова выбрасывает в поле тезис о «нулевой точке»? Правда, на первый план она была выдвинута в контексте репатриации военнопленных, но цель совсем другая.
Пашиняну кажется, что репрессивный аппарат даст ему возможность редактировать историю и великое предательство, которое он совершил вместе со своей командой.
Призывы начать с новой точки, новой страницы или нулевой точки не достигнут своей цели, поскольку рычаги воздействия, которыми обладает «Гражданский договор», временны.
Проблема в том, что история, фиксируя новых предателей, к сожалению, фиксирует новые территориальные уступки и жестокие удары по государственности.
В условиях проводимой властями линии пропаганда, направленная на прежнюю власть, отдельных государственных и военных деятелей, направлена ​​на фальсификацию истории».