էս իշխանության հիմնական զենքը` սուտն է, մեր խնդիրն է ձեր օգնությամբ կոտրել այդ սուտը. Լևոն Քոչարյան
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորները հերթական այցով Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիսի տարածաշրջանում էին: Պատգամավորներ Իշխան Սաղաթելյանը,  Լևոն Քոչարյանը, Աղվան Վարդանյանը, Ագնեսա Խամոյանը, Աննա Գրիգորյանը, Էլինար Վարդանյանը, Քրիստինե Վարդանյանը և Արման Ղազարյանն  այցելել եցին  Գեղամասար, Կութ և Սոթք համայնքներ, հանդիպեցին  համայնքի բնակիչներին , լսեցին  նրանց մտահոգությունները, բարձրաձայնած խնդիրներն ու  պատասխանեցին համայնքի բնակիչների հարցերին:
Սոթքում, դահլիճային հանդիպման ժամանակ, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լևոն Քոչարյանն ասաց.
«Իհարկե, ուրախ եմ այստեղ գալու համար, սակայն վերջին տարիներին շատ մեծ ցավ եմ ապրում, հատկապես՝  ճանապարհին տեսնելով դեպի Ստեփանակերտ տանող ցուցանակը, թե՝ որտեղ էինք  ու ի՞նչ վիճակում հայտնվեցինք… Ցավոք 5 տարի է և ավել, որ գրեթե շատ բաների մասին  խոսվել է, զգուշացվել է, որ այն քայլերը, որոնք արվում են, ուր են տանելու և,մեծ ցավով, հիմա արձանագրում ենք, որ դրանց մի մասն իրականություն է դարձել և նույնիսկ ավելի վատ, քան կարող էինք մտածել. հիմա իշխանությունը փորձում է համոզել, որ  այդքան կորուստներ եղավ, բայց լավ է լինելու, նույնն անում էին պատերազմից հետո, նույնն ասում են հիմ ա ՝ ամեն ինչ կապելով «խաղաղության պայմանագիր» կոչված երևույթի հետ, համոզված եմ, որ այս իշխանության մնալու դեպքում շատ ավելի վատ է լինելու:
Այստեղ գալիս, Գեղամասարի բնակիչների հետ ունեցած զրույցի ժամանակ  մեկն ասաց՝ «նենց են ծռել ամեն ինչ, որ ուղղելուց կարող է ջարդվի»,  ես համոզված եմ, որ  կարելի է նախ  չթողնել , որ ավելի շատ ծռվի, երկրորդ քայլով էլ՝ ամեն ինչն ուղղել առանց ջարդելու՝  ճիշտ մարդկանց, ճիշտ թիմի, նախկին սխալները ճիշտ գնահատելու  և հետագայում թույլ չտալու միջոցով. դա իսկապես հնարավոր է:
էս իշխանության հիմնական զենքը, իմ խորին համոզմամբ, սուտն է. իրենք խնդիր չունեն ստի հետ, ստում են և չեն ամաչում ստելուց՝ մարդկանց մոլորեցնելով , ականջահաճո , բայց ոչ իրատեսական բաներ հրամցնելով: Մեր խնդիրն է  ձեր՝ հասկացող ու վճռական մարդկանց օգնությամբ փորձել  այդ սուտը կոտրել , եթե կարողանանք այս ստի շղթան կոտրել  շատ բան մեր մոտ կստացվի»,-ասաց Լևոն Քոչարանը:

Левон Кочарян: Главное оружие этой власти – ложь, наша задача – с вашей помощью разрушать эту ложь
Депутаты фракции "Армения" Национального Собрания находились с очередным визитом в Варденисском регионе Гегаркуникской области. Депутаты Ишхан Сагателян, Левон Кочарян, Агван Варданян, Агнесса Хамоян, Анна Григорян, Элинар Варданян, Кристине Варданян и Арман Казарян посетили общины Гегамасар, Кут и Сотк, встретились с жителями общин, выслушали их опасения, озвученные проблемы и ответили на вопросы жителей общины.
В ходе встречи с жителями общины Сотк депутат фракции "Арения" сказал:
«Конечно, я рад приехать сюда, но в последние годы испытываю большую боль, особенно когда по дороге вижу указатель, ведущий в Степанакерт…думаю о том, что мы имели и в каком положении оказались... К сожалению, уже более 5 лет о многих вещах говорили, предупреждали, и теперь с болью констатируем, что некоторые из них стали реальностью и все даже хуже, чем мы могли подумать. Сейчас власти пытаются убедить народ, что, да, было столько потерь, но теперь всё будет хорошо, то же самое делали и после войны, и связывают это с так называемым «мирным договором», но я уверен, что в случае сохранения этой власти будет намного хуже.
В ходе беседы с жителями Гегамасара один из них отметил, что «все настолько скрюченно, что может сломаться, если выровнять», я уверен, что все можно исправить. Во-первых, нужно оставновить этот процесс, а после уже с помощью правильных людей, правильной команды, объективной оценки предыдущих ошибок и недопущения их в будущем исправить все.
По моему глубокому убеждению, основным оружием этой власти является ложь, у них нет с этим проблем, они лгут и не стесняются, вводят людей в заблуждение, обещают неральные вещи. Наша задача – попытаться сломить эту ложь с вашей помощью, с помощью понимающих и решительных людей, если мы сможем разорвать эту цепь лжи, то многого добьемся»– сказал Левон Кочаран.