Նարեկ Մանթաշյանն արդարացվեց
Դատավոր Աննա Դանիբեկյանի վերաբերյալ գործով «Այլընտրանք» ՀԿ-ի ղեկավար, «Հայաստան» դաշինքի անդամ Նարեկ Մանթաշյանն արդարացվել է, հայտնել է փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևը։
«Քթի գործով մեղադրվող Նարեկ Մանթաշյանը արդարացվեց: Հիշեցնեմ՝ գործը վերաբերում էր դատավոր Աննա Դանիեկյանի կողմից ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի կալանքի հարցի քննարկման փոխարեն քթի պլաստիկ վիրահատություն կատարելու փաստի հրապարակմանը:
Արդարադատությունն իրականացրել է Արման Հովհհանիսյանը: Պաշտպանությունը իրականացրել է «Կոնտրա լեգեմ փաստաբանական ընկերությունը», փաստաբան Սիրակ Սարգսյանը»,- գրել է Կոչուբաևը։

Суд оправдал Нарека Манташяна
Глава общественной организации «Альтернатива», член блока «Армения» Нарек Манташян оправдан по делу судьи Анны Данибекян, сообщил адвокат Александр Кочубаев.
«Обвиняемый по делу о носе Нарек Манташян был оправдан. Напомню, что в деле речь шла о публикации судьи Анны Данибекян, в которой вместо обсуждения вопроса ареста второго президента Республики Армения Роберта Кочаряна обсуждался факт пластической операции.
Правосудие осуществлял Арман Ованнисян. Защиту осуществляла адвокатская фирма «Контра Легем», адвокат Сирак Саркисян», - написал Кочубаев.